12 کودک در حمله هوایی ناتو در افغانستان کشته شدند

در بمباران‌های هوایی ناتو در افغانستان پنج دختربچه، هفت پسربچه و دو بزرگسال جان خود را از دست دادند. نیروهای طالبان برای حفاظت خود در برابر حملات هوایی در مناطق مسکونی پناه می‌گیرند.
کد خبر: ۴۰۶۱۰۷

به گزارش دویچه وله، در حملات هوایی ناتو به استان هلمند در جنوب افغانستان 14 نفر کشته شدند که 12 تن از آنها کودک بودند. به گفته داود احمدی، سخنگوی فرمانداری هلمند، سه کودک، یک زن و دو مرد دیگر نیز زخمی شده‌اند.

هدف این حمله‌ ناتو که در شامگاه شنبه 28 مه روی داد، نیروهای شورشی طالبان بود. این بمباران‌ها زمانی صورت گرفت که گروهی از طالبان به یک پایگاه نظامی آمریکا یورش بردند.

یک سخنگوی نیروهای حافظ صلح افغانستان (ایساف) که رهبری آن را ناتو در دست دارد، گفت که این رویداد بررسی خواهد شد.

حملات ناتو که گاه قربانیان غیرنظامی برجای می‌گذارد، باعث برانگیختن خشم دولت و مردم افغانستان شده است. ولی مدت‌ها است مشخص شده است که شورشیان طالبان برای حفاظت از جان خود در برابر حملات هوایی ناتو در مناطق مسکونی پناه می‌گیرند.

به گزارش خبرگزاری آلمان، حامد کرزای، رئیس جمهور افغانستان، روز شنبه به وزارت دفاع این کشور دستور داد مانع از آن‌دسته از حملات نیروهای خارجی شوند که با نیروهای افغانی هماهنگ نشده باشند.

بر اساس این دستور ریاست جمهوری، وزارت دفاع موظف است عملیات شبانه‌ نیروهای ویژه‌ آمریکایی را نیز تحت کنترل خود بگیرد. احتمال داده می‌شود این دستور حامد کرزای به موضوع مناقشه با ناتو بدل شود.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
صعود به عشق مردم وطنم

گفت‌وگوی «جام‌جم» با امیرمحمد دانایی،جوان‌ترین ایرانی صعودکننده به اورست در آستانه سفر به کوه وحشی

صعود به عشق مردم وطنم

نیازمندی ها