jamejamonline
دانش عمومی کد خبر: ۴۰۵۱۷   ۱۸ ارديبهشت ۱۳۸۳  |  ۲۲:۲۷

نخستین جشنواره شعر و داستان طنز دانشجویان سراسر کشور در دانشگاه اصفهان برگزار شد.


به گزارش ایسنا ، دکتر طالبی رئیس دانشگاه اصفهان در مراسم افتتاحیه این جشنواره اظهار کرد: شعر و داستان در حقیقت بیان اندیشه ، احساسات و رفتار انسانها در قالب واژه هاست و شعر و داستان طنز نشاندهنده اجتماع بشری و هویت اجتماع است . وی اضافه کرد: تاریخ طنز ایران به خاطربیان حقایق واقعیت های موجود در جامعه از جایگاه ویژه ای در میان مردم برخوردار است و می توان گفت طنز در ایران هویت اجتماعی وسیعی دارد. همچنین ابوالفضل زرویی نصرآباد ، داور اولین جشنواره شعر و داستان طنز گفت : در هر جامعه اگر فشارهای زیادی باشد ، طنز هم به وجود خواهد آمد. طنز زاییده موقعیت فشار است و اگر فشارها از جامعه برداشته شود و آزادی نسبی وجود داشته باشد ، طنز خود به خود افول خواهد کرد. وی درباره معضلات طنز در فضای امروز گفت : در جامعه امروز تعریف ثابتی از طنز وجود ندارد و هر کس تعریف خاصی برای خود دارد. علی رغم کم مطالعه کردن نویسندگان طنز و بی اطلاعی نسبت به طنز قدیم و همچنین بی اطلاعی طنزپردازان از مسائل سیاسی در فضای طنز مطبوعاتی یک نوع بی پروایی بی دلیل نیز وجود دارد ؛ یک جسارت بی مورد که دلیل شخصی هم ندارد. زرویی تصریح کرد: نگاه سیاسی در طنز و رویکرد به مسائل اجتماعی در آثار دانشجویی بخوبی دیده می شود.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

طراحی کی۱۲۵ با پژو ۲۰۰۸ ارتباطی ندارد

در پی انتشار گزارش روزنامه جام‌جم در چهارم دی ۹۹ با عنوان «یک فیس‌لیفت جدید» که به بررسی آرای کارشناسان درباره محصول جدید ایران‌خودرو (خودروی تارا) می‌پرداخت، کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران‌خودرو در گفت‌و‌گو با جام‌جم ضمن اشاره به به برخی ویژگی‌های مهم خودروی تارا، هرگونه ارتباطی بین طراحی خودروی کراس‌اور کی۱۲۵ (K۱۲۵) که قرار است به‌زودی رونمایی شود با پژو ۲۰۰۸ را رد کرد.

عزم ملی، واکسن ملی

عزم ملی، واکسن ملی

دیروز واکسن کرونای تولید کشور به اولین داوطلبان تزریق شد. باید بدانیم کشورهای اندکی در جهان وجود دارند که به دانش تولید واکسن دست پیدا کرده‌اند.