jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۹۶۶۹۷ ۲۸ فروردين ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۶

سیدمحمد حسینی به الجزایر سفر کرده است

وزیر ارشاد: کشورهای اسلامی بر مشترکات فرهنگی تکیه کنند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی که برای حضور در مراسم اعلام تلسمان ـ یکی از شهرهای الجزایر ـ به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام به این کشور سفر کرده است، در حاشیه این مراسم با نمایندگان کشورهای کویت، عراق و افغانستان دیدار و درباره توسعه روابط فرهنگی گفت‌وگو کرد. سیدمحمد حسینی در دیدار با وزیران فرهنگ کشورهای قطر، امارات، فلسطین، تونس، مغرب، کومور، گینه بیسائو و سودان، بر ضرورت گسترش همکاری فرهنگی میان کشورهای اسلامی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا، حسینی گفت: امروز دنیای اسلام بیش از گذشته به وحدت و همدلی نیازمند است و بدون تردید همکاری‌های فرهنگی مناسب‌ترین بستر برای تحقق اتحاد و یگانگی امت اسلامی است.

وزیر ارشاد افزود: اگر کشورهای اسلامی بر مشترکات فرهنگی خود تکیه کنند، به قدرتی بی‌بدیل در عرصه بین‌المللی تبدیل خواهند شد که قادر خواهند بود بسیاری از تحولات جهان معاصر را به سود خود رقم بزنند.

سیدمحمد حسینی همچنین در جریان سفر خود به الجزایر با جمیله بوپاشا، نویسنده و مبارز الجزایری و نیز جمعی از زنان و مردان مجاهد و مبارز الجزایری که سال‌ها با استعمار فرانسه مبارزه کرده‌اند، دیدار و گفت‌وگو کرد.

او از خانم جمیله بوپاشا دعوت کرد برای مشاهده تحولات و پیشرفت‌های جامعه ایران در سال‌های اخیر به جمهوری اسلامی ایران سفر کند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شمایل دانش و خرد

شمایل دانش و خرد

دانش و دانایی و خرد، بزرگ‌ترین سرمایه یک انسان و یک ملت است. فرهنگ‌ها و تمدن‌ها بر بنیاد این هر سه پدید آمده، بالیده و بارور و بارآور شده‌اند و چشمه هنرها در سایه ایمن دانایی و خرد، جوشیده و جاری گشته و فضای زیست فردی و اجتماعی را در هوایی تازه و اهورایی زنده و شاداب ساخته‌اند.

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر؛ زادروز گفتمان «نه به ذلت»

۱۶ آذر ۱۳۳۲ شهادت دانشجویان دانشگاه تهران در اعتراض به سفر نیکسون به ایران پس از کودتای ۲۸ مرداد، آغاز خط مبارزه 67 ساله‌ای است که امپراتوری پر نخوت و شیطانی آمریکا را به سراشیبی افول کشاند.

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

خطر تندروی در رفع محدودیت‌ ها

در کشور ما دور تازه محدودیت‌ های کرونایی از اول آذرماه آغاز شد که این تقریبا مصادف با اعمال محدودیت‌های جدید در اغلب کشورهای درگیر با کرونا و به‌خصوص اروپا بود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر