jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۹۵۹۹۷ ۲۵ فروردين ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۲

علی مطهری، فرزند شهید مطهری با اشاره به تشکیل ستاد برگزاری مراسم سالگرد شهادت استاد مطهری در بنیاد استاد مطهری گفت: تجمیع فعالیت‌ها در این بنیاد می‌تواند در گسترش و عمق بخشیدن به فعالیت‌های نشر و گسترش آثار استاد مطهری، موثر باشد. وی دیروز در جلسه بزرگداشت شهید مطهری در تهران با قدردانی از برنامه‌های رسانه ملی با محور اندیشه‌های استاد مطهری افزود: برنامه‌های سازمان صدا و سیما در این سال‌ها ارزشمند بوده و امیدواریم برغنای آن افزوده شود.

فرزند استاد مطهری گفت: توجه ویژه حضرت امام(ره) و رهبر معظم انقلاب نشان از جایگاه والای آن شهید بزرگوار دارد و غنای اندیشه‌های وی میدان کار وسیعی در مقابل ما قرار داده است.

وی از تألیف و چاپ کتاب‌های جدید استاد مطهری خبر داد و گفت: جلد 14 آشنایی با قرآن کریم چاپ شده است و کتاب‌های «مجموعه آثار جلد 28»، «یادداشت ها» و «توکل، رضا و صبر» نیز بزودی چاپ و توزیع خواهد شد.مطهری با اشاره به لزوم توجه به نوآوری در برنامه‌های مربوط به استاد مطهری افزود: نگاه نخبگان خارجی به استاد شهید و مصاحبه با شخصیت‌های خارجی آشنا با شخصیت و اندیشه‌های وی، از جمله برنامه‌هایی است که می‌تواند برای مردم جالب توجه باشد. رئیس رسانه ملی در این مراسم گفت: باید با طراحی دقیق، پاسخ‌های استاد شهید مرتضی مطهری، به شبهات گوناگون در قالب آثار مختلف از طریق شبکه‌های مختلف صدا و سیما پخش شود.

ضرغامی افزود: باید این امر با ظرافت و برنامه ریزی دقیق انجام شود به گونه‌ای که با حضور افراد صاحب نظر و آشنا با اندیشه‌های استاد مطهری، شبهات به صورت صحیح مطرح و پاسخ‌ها نیز در جای مناسب ارائه شود.

وی اضافه کرد: بسیاری از شبهاتی که امروز مطرح می‌شود همان شبهات قدیمی است که آن را دوباره طرح می‌کنند که می‌توان با بهره‌گیری از جواب‌های استاد، به طور شفاف به آنها پاسخ داد. ضرغامی با اشاره به بیداری اسلامی در منطقه افزود: در شرایط کنونی دشمن می‌کوشد کشورهای اسلامی را از انقلاب اسلامی بترساند، لذا اندیشمندان ما باید با روشن بینی واقعیت‌های انقلاب اسلامی را برای حوزه‌های روشنفکری در منطقه بیان کنند. رئیس رسانه ملی گفت: برای بررسی و نشر افکار و اندیشه‌های استاد شهید مرتضی مطهری نیاز به کارشناس و صاحب‌نظرانی است که با آثار و اندیشه‌های استاد به طور کامل آشنا باشند و مخاطبان را به نظرات استاد در کتاب‌ها و مقالاتشان هدایت کنند.

وی با اشاره به جهت‌گیری رسانه ملی در محورها امید، آگاهی، اخلاق و دین افزود: اندیشه‌های استاد مطهری سرشار از مفاهیم ارزشمند ی است که می‌تواند ما را در این محورها یاری کند. رئیس سازمان صدا و سیما با قدردانی از فعالیت‌های اعضای بنیاد استاد شهید مرتضی مطهری گفت: باید قدر نعمت فعالیت در نشر و گسترش آثار استاد که منشأ خیر و برکت فراوان برای امت اسلامی است، بخوبی درک کنیم و با همه توان در این راه گام برداریم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر