jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۹۵۵۰۴ ۲۳ فروردين ۱۳۹۰  |  ۰۰:۰۶

کشف اسکلت‌های 7 هزار ساله از مسیر فاضلاب، منجر به توقف و تعطیلی پروژه 38 میلیون دلاری توسعه سیستم فاضلاب شهری در یکی از ایالت‌های آمریکا شد. به گزارش فارس، کارشناسان معتقدند، کشف بقایای انسان‌های نخستین در این منطقه، اتفاقی مهم برای دانشمندان بوده و نشان خواهد داد این مردم چگونه در حدود 7 هزار سال پیش می‌زیسته‌اند. شهر «دموئن» در ایالت «آیوا» آمریکا یکی از سکونتگاه‌های قدیمی اقوام نخستین قاره آمریکا بوده و باستان‌شناسان معتقدند انسان‌ها در این منطقه به کشاورزی و شکار می‌پرداختند.

 

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

رازهای خونین در شمال‌ شرق افغانستان

هفته گذشته طالبان یورش برق‌آسایی به شهرستان «مایمی» در شمال‌ شرق افغانستان داشت.این منطقه روی خط مرزی این کشور با تاجیکستان و در استان بدخشان قرار دارد.

اسبی در غبار آمد

اسبی در غبار آمد

در نخستین ساعاتی که خبر شهادت شهید محسن فخری‌ زاده را شنیدم، نوشتن یک مثنوی را آغاز کردم: «سواری بر زمین افتاد و اسبی در غبار آمد/ غروب از جاده دردا باز اسبی بی‌سوار آمد». تا پاسی از شب بیدار بودم و شعر را بازنویسی می‌کردم.

چرایی پیک زمستانی کرونا

چرایی پیک زمستانی کرونا

وزیر بهداشت اعلام کرد پس از پیک پاییزه کرونا، یک پیک زمستانی نیز خواهیم داشت که به‌خصوص در استان‌های جنوبی کشور، باعث افزایش شیوع بیماری می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر