jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۳۹۵۴۱۴ ۲۵ فروردين ۱۳۹۰  |  ۱۵:۵۸

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اعلام کرد که عملیات انسداد مرزهای جنوب شرقی کشور با سرعت و کیفیت بالا در حال انجام است.

به گزارش ایرنا، سردار سرتیپ پاسدار احمد وحیدی که درچارچوب هشتادونهمین سفر استانی هیات دولت به سیستان و بلوچستان سفر کرده است ، روز پنجشنبه از برخی نقاط و پاسگاه های مرزی این استان از جمله پاسگاه های رباط، لار، پیران، بوک و میله شش بازدید کرد.

سردار وحیدی را در این بازدید پنج ساعته ، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، سردار جاهد فرمانده سپاه سیستان و بلوچستان و دیگر فرماندهان یگان های عملیاتی در منطقه همراهی کردند.

سردار وحیدی با اشاره به اقدامات بسیار ارزنده نیروی زمینی سپاه پاسداران در خصوص انسداد مرزهای جنوب شرقی کشور، گفت: دلاورمردان مهندسی رزمی نیروی زمینی سپاه پاسداران با همان روحیه جهادی دوران دفاع مقدس به طور بی وقفه در حال انجام این ماموریت خطیر و بسیار مهم هستند.

وی افزود: عملیات انسداد مرزها و جاده سازی مرزی با دقت و کیفیت در مناطق سخت و صعب العبور کوهستانی که پیش از این دست نیافتنی بود امروز با سرعت در حال انجام است.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح خاطرنشان کرد: این مناطق صعب العبور پیش از این از مناطقی بودند که دست نیافتنی بشمار می رفتند اما امروز به دست این حماسه سازان عرصه دفاع و سازندگی دست یافتنی و امن شده اند.

سردار وحیدی تصریح کرد: با تکمیل این اقدامات ضمن قطع تردد اشرار در منطقه، زمینه های بهره برداری از ظرفیت های اقتصادی منطقه نیز فراهم شده است.

وی گفت: تسلط عملیاتی و حضور هوشیارانه نیروی زمینی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مرزبانی ناجا در این مناطق موجب انفعال اشرار شده است به طوری که امنیت در این مناطق با گذشته قابل مقایسه نیست.

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، این دستاوردهای مهم و امنیت آفرین را مرهون خون شهیدان سرافرازی همچون شوشتری، محمدزاده، علویان، میرحسینی و صدها شهید شیعه و سنی این مناطق ذکر کرد و افزود: خون شهیدان ضامن وحدت، انسجام و پیشرفت ایران اسلامی است.

سردار وحیدی ضمن قدردانی از فرماندهی و نیروهای زبده نیروی زمینی سپاه به دلیل اقدامات امنیت ساز و امید بخش در مناطق مرزی سیستان و بلوچستان اعلام کرد: وزارت دفاع، حامی و پشتیبان این عزیزان در ایفای این رسالت خطیر است تا بتوانیم شاهد امنیت کامل و پایداری در این مناطق باشیم.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مصاف جدی با یقه سفیدها

مصاف جدی با یقه سفیدها

تاکنون تلاش‌های زیادی برای احقاق حقوق مردم و اجرای عدالت قضایی و اجتماعی از سوی آیت‌ا... رئیسی، رئیس قوه‌قضاییه صورت گرفته و نتایجی در برداشته است اما با این وصف، موضوع صدور دستورالعمل اجرایی قانون اعاده اموال نامشروع مسؤولان را شاید بتوان جزو برجسته‌ترین اقدامات صورت گرفته در این زمینه دانست.

مذاکره نکردیم، جنگ هم نمی‌شود

مذاکره نکردیم، جنگ هم نمی‌شود

در چند روز گذشته لفاظی‌های بسیاری مبنی بر این‌که ممکن است یک جنگ بین ایالات متحده آمریکا و جمهوری اسلامی ایران رخ دهد صورت گرفته است که بیشترین سهم در این لفاظی‌ها مربوط به دیپلمات‌های غربی و رسانه‌های نزدیک و وابسته به آنها بوده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر