jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۳۹۴۷۰۰ ۲۲ فروردين ۱۳۹۰  |  ۱۹:۱۵

وزیر بهداشت گفت: سه درصد دانش آموزان با مشکلات بینایی، حدود یک درصد با مشکلات شنوایی و 9 درصد با اختلالات رفتاری مواجه هستند.

به گزارش مهر، دکتر مرضیه وحید دستجردی با عنوان این مطلب گفت: در حال حاضر 772 مدرسه مروج سلامت وجود دارد که در آن غربالگری های خوبی صورت گرفته و دانش آموزانی که با مشکلات مختلف جسمانی مواجه بودند به متخصصین ارجاع داده دشده است.
 
وزیر بهداشت تصریح کرد: مشکل اصلی در مدارس چاقی و کم تحرکی دانش آموزان است که بیماریهای قلبی و عروقی، دیابت و فشار خون را در آینده برایشان به همراه خواهد داشت و هدف بر این است تا با تشکیل مدارس مروج سلامت از این امر جلوگیری شود.
 
به گفته وی، ورزش و تحرک حرف اول سلامتی را می زند و به همه توصیه می کنیم برای اینکه همیشه تندرست و سالم باشند ورزش را در برنامه های روزانه خود بگنجانند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت بی‌هوا

مدیریت بی‌هوا

روز‌های تقویم یکی‌یکی سیاه می‌شود، درست مانند آسمان این روزهای کلانشهرهای کشور‌ که غرق دود است اما آلودگی هوا داستان تازه‌ای نیست و این مشکل چند دهه است که برای شهروندان شاخ‌و‌شانه می‌کشد.

پیام امید برای پرستاران

پیام امید برای پرستاران

دیروز در روز پرستار، افراد زیادی به ما تبریک گفتند، اما یک تبریک بیشتر از همه باعث خوشحالی جامعه پرستاری شد؛ پیام تبریک رهبر معظم انقلاب که به جامعه پرستاری امیدی دوباره داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر