jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۳۹۲۱۹۳   ۰۱ فروردين ۱۳۹۰  |  ۰۹:۱۹

رییس‌جمهور در پیام نوروزی به مناسبت حلول سال 1390 با تبریک فرا رسیدن عید سعید نوروز به ملت بزرگ ایران و همه بشریت، سال گذشته را سالی سرشار از پیشرفت، عزت و کرامت برای ملت ایران دانست و گفت: به فضل الهی امسال سال عزت و پیشرفت بیشتر و کرامت روزافزون برای ملت ایران و ملت‌های جهان خواهد شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری اسلامی ایران، دکتر محمود احمدی‌نژاد در پیام نوروزی به مناسب حلول سال 1390 هجری شمسی با تبریک و تهنیت آغاز سال نو به محضر امام عصر (علیه‌السلام)، همه ایرانیان، رهبری عزیز، خانواده معظم شهیدان، ایثارگران و آزادگان و به همه بشریت اظهار داشت: نوروز یک جشن جهانی است. میراث فرهنگی و تاریخی هر ملت به منزله حافظه و ریشه و ارکان هویت آن ملت است و همانطور که اگر حافظه یک انسان از او گرفته شود، بی‌هویت و سرگردان می‌شود، یک ملت هم همین‌طور است و در صورت از دست دادن حافظه تاریخی و میراث فرهنگی خود به راحتی تسلیم شده و توسط هر کسی قابل مدیریت کردن است.

رییس‌جمهور با بیان اینکه میراث فرهنگی و تاریخی ملت ایران سرشار از توحید و عدالت، مهرورزی و پاکی و زیبایی است، خاطر نشان کرد: عید نوروز یکی از برجسته‌ترین میراث فرهنگی و تاریخی ملت ایران و از زیباترین جشن‌های انسانی است. مهربانی و بالندگی، نو شدن و همراهی با طبیعت، احساس تولد دوباره، کنار گذاشتن کینه‌ورزی‌ها، کدورت‌ها و بداخلاقی‌ها از ویژگی‌های نوروز است.

دکتر احمدی‌نژاد با طرح سوالی درباره علت زیبایی نوروز خاطر نشان کرد: نوروز یک یادآوری، بشارت و نشانه‌ای از خرمی دوران‌ها و بهار حقیقی انسان‌ها بوده و اشاره‌ای به نوروز حقیقی بشریت یعنی انسان کامل است که به همین دلیل زیباست.

رییس‌جمهور افزود: نوروز عید مردم است و هر سال در این روز همه مردم شادمان هستند و علت شادی این است که یک گام و یک سال به حقیقت بهار نزدیک شده‌اند.

دکتر احمدی‌نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه سال 89 سالی سرشار از پیشرفت، عزت و کرامت برای ملت ایران بوده است، گفت: ملت ایران به‌‌رغم طراحی های دشمنان و به قول خودشان تحریم فلج‌کننده، توطئه‌‌ها و فشارهای سنگین سیاسی، قله‌های گوناگون در عرصه‌های مختلف را یکی پس از دیگری فتح کردند.

رییس‌جمهور با بیان اینکه در عرصه‌ علم و فناوری دستاوردهای بزرگی نصیب ملت ایران شده است، خاطر نشان کرد: سال گذشته سرعت پیشرفت علمی ملت ایران چندین برابر متوسط سرعت پیشرفت علم در جهان شد. دستاوردهای گوناگونی در زمینه‌های هوا و فضا، نانوتکنولوژی، بیوتکنولوژی، شیمی، فیزیک، هسته‌ای، بهداشت و درمان و علم و فناوری در اختیار ملت ایران قرار گرفته است و امروز جوشش و شکوفایی علمی در ایران در حال وقوع است.

دکتر احمدی‌نژاد افزود: در عرصه عمرانی نیز در سال گذشته سرتاسر کشور به یک کارگاه بزرگ تبدیل شد و راه‌ها، راه‌آهن‌ها، بزرگراه‌ها، ‌دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، ‌فرودگاه‌ها، بندرها، کتابخانه‌ها و مراکز گوناگونی در دست ساخت قرار دارد.

رییس‌جمهور خاطر نشان کرد: در عرصه فرهنگی نیز امید و خودباوری در ملت ایران به جوشش درآمده و جوانان، هنرمندان،‌ دانشمندان و ورزشکاران کشورمان در هر عرصه‌ای که وارد شدند، درخشیدند.

دکتر احمدی‌نژاد در ادامه اقدامات انجام شده در بخش اقتصادی را در سال گذشته بزرگ و درخشان توصیف کرد و گفت: در این سال طرح مسکن و سرمایه‌گذاری و تولید به سرعت ادامه پیدا کرد و بیش از یک میلیون و 600 هزار شغل به عنوان یک رکورد بی‌سابقه در ایران ثبت و ایجاد شد.

رییس‌جمهور با اشاره به آغاز طرح تحول اقتصادی در سال 89 گفت: هدفمند کردن یارانه‌ها به عنوان یک برنامه بسیار گسترده و تحول‌آفرین با همبستگی و همراهی و هوشمندی بی‌نظیر ملت ایران به خوبی آغاز شد و در مسیر اجرا قرار گرفت.

دکتر احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: اقدامات انجام شده و دستاوردهای مهم کشورمان در سال 89 نشان داد که ملت ایران ظرفیت کارهای بزرگ را دارد و می‌شود کارهای بسیار بزرگ را به پشتوانه ملت انجام داد. ملت ایران نشان دادند که ظرفیت و شایستگی نیل به قله‌های بلند پیشرفت و تعالی را به خوبی دارا هستند البته این همبستگی و هوشمندی مرهون عنایت و هدایت و مدیریت امام عصرعلیه السلام است.

رییس‌جمهور در ادامه وقوع تحولات و اتفاقات بزرگ در عرصه جهانی را در سال 89 مورد اشاره قرار داد و گفت: موج عظیم بیداری انسانی و حرکت مردمی در جای جای عالم آغاز شده است. نوع نگاه، معیار ارزش‌ها و نوع رفتار انسان‌ها به ملت‌ها به سرعت در حال تغییر است. اتفاقاتی که در منطقه ما در حال وقوع است بسیار مهم و بخشی از آن حرکت اصیل و اصلی جهانی است که گوشه‌هایی از آن هویدا شده است.

دکتر احمدی‌نژاد تصریح کرد: دشمنان بشریت و مستکبران با جمع‌آوری همه یاران و توان خودشان تلاش دارند که خیزش و حرکت مردمی را منحرف و به سمت منافع خودشان هدایت کنند اما نخواهند توانست.

رییس‌جمهور در ادامه با تأکید بر اینکه در سال 1390 حرکت ملت ایران با شتاب روزافزون و سرعت بیشتر در زمینه‌های گوناگون ادامه پیدا خواهد کرد، گفت: به فضل الهی امسال سال عزت و پیشرفت بیشتر و کرامت روزافزون برای ملت ایران و ملت‌های جهان خواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: در بخش فرهنگ و هنر با همت هنرمندان و اهالی فرهنگ، فرهنگ زیبا و الهی اسلامی – ایرانی تبیین، تدوین، منتشر و نهادینه خواهد شد و زیبایی‌های فرهنگی این سرزمین به عنوان بهترین هدیه تقدیم بشریت شده و موج فرهنگی ایرانی – اسلامی گسترش پیدا خواهد کرد.

دکتر احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: در عرصه علم و فناوری نیز قله‌های بزرگتر و جدیدتر در راه و در دسترس دانشمندان و عالمان ایران زمین است که به فضل الهی فتح خواهد شد.

رئیس‌جمهور با بیان اینکه فعالیت‌های عمرانی در سال جاری دو برابر خواهد شد، خاطر نشان کرد: در بخش تولید، ‌صنعت، کشاورزی، خدمات و سرمایه‌گذاری نیز ایجاد 2.5 میلیون شغل در دسترس ملت ایران قرار خواهد گرفت و در این راستا ظرفیت‌های ملت ایران و تجربیات سال‌های گذشته این امید را بوجود آورده که می‌توان در طول 3-2 سال مشکل بیکاری کشور را ریشه‌کن کرد.

دکتر احمدی نژاد گفت: در سال جاری طرح عمران روستاها و شهرها و طرح مسکن با گستردگی هر چه تمام‌تر در شهر و روستا ادامه پیدا خواهد کرد تا در آینده نزدیک مشکلی به نام مسکن برای جوانان و ملت ایران وجود نداشته باشد.

رئیس‌جمهور خاطر نشان کرد: طرح‌های فراوانی در زمینه‌های محرومیت‌زدایی، رفع فقر و کاهش فاصله‌ها در دست برنامه‌ریزی است که به لطف خدا اجرای آن در سال جاری آغاز خواهد شد.

وی با بیان اینکه در سال جاری طرح هدفمند کردن یارانه‌ها در بخش تولید و خدمات با گستردگی بیشتر ادامه پیدا خواهد کرد، اظهار داشت: صرفه‌جویی در مصرف انرژی و اصلاح‌ رفتار اقتصادی همچنان شعار امسال است.

دکتر احمدی‌نژاد تصریح کرد: باید همه ظرفیت‌های کشورمان فعال شده و همه استعدادها شکوفا شود و برای تحقق این اهداف بزرگ از همگان برای حضور، اندیشیدن، برنامه‌ریزی و کار دعوت می‌کنم.

رییس‌جمهور خاطر نشان کرد: در عرصه جهانی نیز تلاش برای اصلاح ساختارها و نظامات ظالمانه و ضدانسانی ادامه پیدا خواهد کرد و با تدبیر و برنامه‌ریزی و پافشاری بر حقوق ملت‌ها و بر عدالت در مقابل نظامات ناعادلانه و یکسویه امروز عالم خواهیم ایستاد.

دکتر احمدی‌نژاد با بیان اینکه جهان نیازمند نظام جدید و طراحی نوینی است، اظهار داشت: انسان موجودی جهانی است و باید جهانی بیندیشد و جهانی زندگی کند. سعادت حقیقی انسان در نگاه جهانی اوست و امروز به فضل الهی مرزهای موهوم در حال برچیده شدن بوده و مدیریت مادی و بریده از آسمان به پایان آمده و احساس واحد جهانی در همه ملت‌ها در حال شکل‌گیری است.

رییس‌جمهور خواست حقیقی ملت‌ها را توحید، عدالت، پاکی و صلح پایدار دانست و گفت: همه ملت‌ها به دنبال مهربانی و دوستی با یکدیگر هستند و این نوید رسیدن به موعود و وعده داده شده انبیاء، حاکمیت جهانی سرشار از زیبایی‌ها به رهبری انسان کامل است.

دکتر احمدی‌نژاد تصریح کرد: ملت ایران خواهان صلح، دوستی و رفاه برای همه ملت‌ها در سایه توحید و عدالت و برادری است و این در سایه حاکمیت عدالت‌گستر حقیقی محقق خواهد شد.

رییس‌جمهور با بیان اینکه مستکبران و دشمنان بشریت با تجمیع تمام توان و امکانات خود و با همه فریبکاری و توطئه‌گری خود در تلاشند تا افق نگاه و اندیشه ملت‌‌ها را از حقیقت اصلی به سمت منافع مادی قدرت‌های سلطه‌گر منحرف کنند، گفت: مستکبران می‌خواهند چشم، دل و اندیشه ملت‌ها را از حقیقت انسان کامل و عدالت و توحید و مهرورزی و زیبایی منحرف سازند، اما نخواهند توانست.

وی تصریح کرد: حرکت رو به کمال، یک حرکت قطعی و برگشت‌ناپذیر است و مدیریت جهان عاقبت متعلق به امام زمان(عج) است و البته دشمنان به خوبی از این موضوع آگاهی دارند.

رییس جمهور در خاتمه پیام خویش این اشعار را قرائت کرد: نسیم خوش بهار شوق پرواز پرستوها / رویش بنفشه‌ها، گل‌ها، بارش باران، لطف آسمان / تابش خورشید، گرمی دل، روشنی جان / فرصت دوباره زندگی از توست / شوق وصال و اشک زلال و نیکوترین حال / در هنگامه حلول نام تو بر زبان و یاد تو در صمیم جان جاریست / سلام بر تو ای بهار مردمان، سلام بر تو ای خرمی دوران.

ای دلبر ماه‌روی طناز / برقع ز جمال خود برانداز / تا دیده ز پرتو جمالت / چون جام جهان نما کنم باز.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
اختلافات با تعامل قابل حل است

اختلافات با تعامل قابل حل است

قانون اقدام راهبردی برای رفع تحریم‌ ها، تامین‌کننده منافع ملی کشور است. البته باید این را هم در نظر داشته باشیم که منافع ملی کشور زمانی تامین می‌شود که در کشور میان مسؤولان هم‌صدایی و میان مردم وحدت وجود داشته باشد. چرا که یکی از مولفه‌های قدرت و امنیت کشور وحدت کلمه میان مردم و همصدایی مسوولان است.

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

نباید پیام دوگانگی ارسال کرد

با توجه به اظهارنظر اخیر آقای عراقچی، معاون وزیر خارجه کشورمان مبنی بر بررسی پیشنهاد حضور ایران در نشست غیررسمی با حضور آمریکا باید گفت به هیچ‌وجه نباید هیچ‌گونه مذاکره‌ای چه در سطح رسمی و چه در سطح غیررسمی با حضور آمریکا انجام شود.

بی‌اثری رفتارهای نمادین

بی‌اثری رفتارهای نمادین

همزمان با افزایش تحرکات دیپلماتیک و وعده‌های جدید از سوی غرب، ایران باید به‌عنوان یک الزام استراتژیک، اقداماتی را که در قالب قانون رفع تحریم‌ها شروع کرده به‌صورت کامل ادامه دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر