jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۹۱۹۰۹   ۲۵ اسفند ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۴

رئیس انجمن فیزیوتراپی ایران هشدار داد: قرار گرفتن روی صندلی اتومبیل در سفرهای طولانی‌مدت باعث وارد شدن آسیب‌های جدی و شدید به دیسک‌های بین مهره‌ای و مفاصل ستون فقرات می‌شود. دکتر اسماعیل ابراهیمی، عضو شورای عالی نظام پزشکی کشور افزود: یکی از مواردی که باعث تخریب مفاصل و آسیب به آنها و در نهایت آرتروز زودرس مفاصل می‌شود، قرار گرفتن در یک وضعیت ثابت در سفرهای طولانی‌مدت است.

وی یکی از مهم‌ترین علل ایجاد آرتروز را تکرار حرکات متوالی در مدت زمانی طولانی ذکر کرد و افزود: تکرار حرکات حتی در موارد بسیار معمولی و طبیعی مانند راه رفتن، بالا و پایین رفتن از پله‌ها، نشستن‌های طولانی‌مدت پشت میز کار، نویسندگی و حتی نقاشی که در آنها یک حرکت به صورت تکرار شونده انجام می‌شود، در نهایت فرد را به آرتروز زودرس مبتلا می‌کند.استاد دانشگاه تهران کاهش وزن، عدم قرار گرفتن در یک وضعیت ثابت در زمان طولانی و حفظ گودی کمر در هنگام نشستن و حفظ زاویه 30 درجه در ستون فقرات روی صندلی را از جمله مهم‌ترین راهکارهای پیشگیرانه در ابتلا به آرتروز زودرس برشمرد و تاکید کرد: یکی از بهترین‌ درمان‌ها در موارد ابتلا به آتروز، تقویت عضلات مجاور مفاصل آسیب‌دیده است که این امر با مجموعه فرآیندهایی که توسط فیزیوتراپیست‌ها انجام می‌گیرد محقق می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
برجام یک خسارت محض

برجام یک خسارت محض

انعقاد قرارداد برجام برای جمهوری اسلامی ایران یک خسارت محض بود. تنها حسنی که می‌توان برای این توافق قائل بود این است که یک جریانی در داخل کشور ایمان پیدا کرد که اعتماد بالا در عرصه دیپلماسی خارجی به چند کشور غربی بدون توجه به پشتوانه‌ های داخلی نتیجه نمی‌دهد و این اعتماد کاملا غیرمنطقی و بدون مبناست.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر