jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۳۸۹۳۹ ۱۹ فروردين ۱۳۸۳  |  ۲۲:۰۲

رئیس جمهوری گفت : توسعه پایدار در سایه سلامت و بهداشت پایدار میسر می شود و جامعه ای که به لحاظ سلامتی و بهداشت عقب مانده باشد ، از لحاظ اجتماعی نیز نمی تواند توسعه یابد.

سید محمد خاتمی که در افتتاحیه مراسم بسیج اطلاع رسانی پیشگیری از رفتارهای مخاطره آمیز سخن می گفت ، افزود: درمان و بهداشت با مشارکت همه بخشهای جامعه و از طریق آگاهی ، اراده و همکاری آنها صورت می گیرد و هر قدر آگاهی ها و امکانات افزایش یابد، زمینه برخورداری انسان از جامعه سالم بیشتر می شود. وی تصریح کرد: جامعه سالم جامعه ای است که کمترین نارسایی ها و بیماری ها را در عرصه جسمی ، روحی ، اجتماعی و معنوی داشته باشد. خاتمی افزود: امروزه فناوری و تکنیک به کمک پزشکی آمده است و کارهای شگفت انگیزی انجام می دهد؛ اما همین عامل در دنیای امروز منشا مشکلات بسیاری هم شده است . همچنین در این مراسم ، وزیر بهداشت نیز با بیان این که روزانه 300نفر در کشور بر اثر بیماری های قلبی فوت می کنند، گفت : در حال حاضر بیشترین عامل بیماری های قلبی ، فشار خون ، استعمال دخانیات و چربی خون است ، به گونه ای که استعمال دخانیات 5میلیون نفر ، چربی خون 5میلیون نفر و فشار خون 7میلیون نفر را به کام مرگ می کشاند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

چشم‌انداز روشن برای هم‌افزایی ملی

یکی از موضوعات مهمی که امروز به‌شدت به آن نیاز داریم این است که قوا خارج از مسائل جناحی به موضوعات نگاه کنند و منافع مردم را مرجح بر نگاه سیاسی و جناح‌بازی‌ها و سیاست‌زدگی ببینند.

بوی نفت و خون

بوی نفت و خون

حالا می‌خواهید بگذارید پای سنگدلی یا احساس نداشتن یا هر چیز دیگر. هر چه باشد، دیوارها و خیابان‌ها خیلی دیرتر از انسان‌ها خاطرات را فراموش می‌کنند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر