jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۸۸۸۲۰ ۱۰ اسفند ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۲

جدایی نادر از سیمین و 33 روز بیشترین جوایز بخش جنبی را به خود اختصاص دادند

معرفی فیلم‌های برتر جشنواره فجر از نگاه سازمان‌ها و نهادها

یکشنبه شب با معرفی برگزیدگان بخش جنبی جشنواره فیلم فجر، پرونده جشنواره 29 رسما بسته شد. این بخش که با عنوان «تجلی اراده ملی» شناخته می‌شود، هر سال میزبان نمایندگانی از سازمان‌ها و موسساتی است که آثار برگزیده خود را از میان فیلم‌های جشنواره فجر انتخاب می‌کنند و به آنها جایزه می‌دهند.

امسال وزارت آموزش و پرورش جوایز خود را به «سارینا فرهادی» برای بازی در فیلم جدایی نادر از سیمین، ابوذر فرهادی برای بازی در فیلم صدای پای من و اصغر فرهادی کارگردان فیلم جدایی نادر از سیمین اهدا کرد. «دفتر تبلیغات اسلامی حوزه علمیه قم» نیز نویسنده و کارگردان فیلم آلزایمر، کارگردان فیلم سیب و سلما و فیلمنامه‌نویس این فیلم را شایسته تقدیر دانست. «بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس» جوایز خود را به پرویز پرستویی بازیگر فیلم «سیزده59 » و تهیه‌کننده این فیلم و نیز کارگردان فیلم گلوگاه شیطان اهدا کرد. «بنیاد شهید و امور ایثارگران» نیز کارگردان‌های فیلم‌های 33 روز، از پاریس تا پاریس و گلوگاه شیطان را شایسته تقدیر دانست. «وزارت کار و امور اجتماعی» به فیلم اینجا بدون من جایزه داد و «مرکز ملی فرش ایران» نیز فیلم‌های گلوگاه و یه حبه قند را شایسته تقدیر دانست. همچنین «مؤسسه ناجی هنر» به فیلم 33 روز جایزه داد. «وزارت علوم، تحقیقات و فناوری» و «کانون ایرانی مدرسان سینما» از کارگردان فیلم جدایی نادر از سیمین تقدیر کردند و «سازمان بهزیستی» نیز به فیلم «خانه امن است» جایزه داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

پاسخ ایران قطعی است

پاسخ ایران قطعی است

گرچه ترامپ و نتانیاهو سعی دارند در برهه حساس و سرنوشت‌ساز فعلی، قواعد منازعه و توازن قوا در منطقه را به سود اهداف خود بر‌هم بریزند، اما هوشیاری ایران و جبهه مقاومت اجازه چنین اقدامی را به آنها نمی‌دهد.

دولت تجدیدنظر کند

دولت تجدیدنظر کند

محسن فخری‌ زاده، مرد درجه‌ یک صنعت‌ هسته‌ای کشور بود که در گسترش آموزش و پژوهش در ایران و تشکیل هسته‌های علمی نقش اساسی بر عهده داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر