jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۳۸۸۸۰ ۱۸ فروردين ۱۳۸۳  |  ۲۲:۴۲

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت : مجلس هفتم باید حتما مشکلاتی که در مقوله نظارت بر انتخابات به وجود آمده را حل کند ؛ زیرا این مساله تبعات سیاسی ، اخلاقی و دینی زیادی دارد.

به گزارش خبرنگار ما ، حجت الاسلام والمسلمین مهدی کروبی در جلسه علنی روز گذشته مجلس افزود: باید چارچوب مشخصی برای نظارت درست شود. وی با تشکر از تدوین کنندگان قانون اساسی که نظرشان را درباره منظور از نظارت شورای نگهبان بیان کردند، گفت : بجز یک نفر، هیچکدام وارد این بحث نشدند که این کاری که الان دارد انجام می شود، موردنظرشان بوده یا نه ، جز یک نظرشان که فرمودند استصواب بوده برای همیشه استمرار دارد. باقی همین لفظ استصواب مطلق را فرمودند. وی با اشاره به اتمام بحث رد صلاحیت ها درباره ابطال انتخابات در برخی حوزه ها و شمارش آراء گفت : آنچه من تحقیق کرده ام آن است که هرچه ابطال شده از یک طیف است ؛ یعنی یک جریان و طرفدارانش تخلف کرده و جریان دیگر هم کاری نکرده است . رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به بر خی اظهار نظر ها در باره باز نگری قانون بود جه سال 83 گفت : یک طرح یا لایحه وقتی در مجلس به تصویب رسید و در شورای نگهبان تایید شد، دیگر قانون است و کسی نمی تواند در آن تغییری ایجاد کند. براین اساس بودجه سالانه تصویب و نهایی شده و اجرا خواهد شد. مهدی کروبی در حاشیه مراسم افتتاحیه هفته سلامت افزود: : ممکن است منتخبان مجلس هفتم نظراتی درباره بودجه 83 داشته باشند و در سخنرانی های خود مطرح کنند، اما بودجه تصویب و اجرایی شده و باید دستگاه ها آن را اجرا کنند.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

تلاش دشمن برای حذف چهره‌های تاثیر‌گذار

رژیم صهیونیستی از ابتدای تاسیس تا‌کنون یک هدف ثابت را در کنار مجموعه اهداف دیگر خود پیگیری می‌کند و آن حذف برخی افرادی است که ممکن است در دراز‌مدت برای اسرائیل به نحوی خطر‌آفرین باشند.

ضرورت واکنش کوبنده ایران

ضرورت واکنش کوبنده ایران

رژیم صهیونیستی در گذشته اعلام کرده بود قصد ترور یکی از دانشمندان و چهره‌های تاثیرگذار علمی کشورمان را دارد، بنابراین چنین تروری از قبل در برنامه موساد بوده است.

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر