jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۳۸۸۲۷ ۱۷ فروردين ۱۳۸۳  |  ۲۲:۴۱

رئیس جمهوری در دیدار وزیر تجارت و صنعت سنگاپور با اشاره به این که مردم سالاری فرآیندی درازمدت و زمان بر است ، گفت : دمکراسی امری تحمیلی و دارای یک نسخه نیست و ما بر اساس معیارهای فرهنگی ، دینی و ملی خود

در این زمینه تلاش خواهیم کرد.
به گزارش ایسنا ، سید محمد خاتمی در این دیدار که پیام نخست وزیر سنگاپور را نیز در آن دریافت کرد، افزود: عزم جدی دولت و ملت ایران پس از انقلاب رفع عقب ماندگی هاست . رئیس جمهوری در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر این که مردم سالاری گفتمان غالب جهان امروز است و همه کشورها برای آینده بهتر و زندگی در این دنیا نیازمند پذیرش مردم سالاری هستند، خواستار اهتمام تمدنها و ادیان بر نقاط مشترک شد. خاتمی گفت : روح و حقیقت گفتگوی تمدنها تلاش مشترک برای نزدیک کردن تجربه ها و همراهی و اعتماد متقابل به یکدیگر به منظور جبران محدودیت هاست . وی تاکید کرد: ایران به عنوان دروازه ورودی به آسیای میانه و قفقاز دارای شرایط مناسب برای همکاری مشترک با سایر کشورها در این منطقه است . همچنین در این دیدار، وزیر تجارت و صنعت سنگاپور با اشاره به حرکت نوین کشورهای آسیایی برای گسترش مناسبات در عرصه های تجاری و اقتصادی ، اظهار امیدواری کرد: فصل نوینی در روابط پیش روی 2کشور گشوده شود.

کروبی : بیگانگان در سرنوشت ملتها مداخله نکنند

از سوی دیگر، رئیس مجلس شورای اسلامی نیز در دیدار وزیر صنعت و تجارت سنگاپور با اشاره به بحران های موجود در منطقه از جمله اشغال افغانستان ، عراق و فلسطین و تبعات و پیامدهای منفی این روند برای کشورهای منطقه اظهار کرد: تنها راه حل برای پایان دادن به تنشها و برقراری ثبات و آرامش در این منطقه ، خروج اشغالگران و بیگانگان و عدم دخالت آنان در سرنوشت این ملتهاست . به گزارش ایرنا، کروبی گفتگوی ادیان و تمدنها، رعایت حقوق فردی و اجتماعی انسان ها، تعامل و گفتگو با دیگران ، روابط حسنه و احترام متقابل را از اصول اساسی موجود در دین اسلام عنوان کرد و این اصول را برای حکومتی دینی و منتخب از سوی مردم ، اساسی و لازم برشمرد. جورج یونگ بون یو، وزیر صنعت و تجارت سنگاپور نیز در این دیدار، جمهوری اسلامی ایران را به لحاظ تاریخی ، ساختارهای سیاسی و برقرار کردن توازن میان سیاست و مذهب حائز اهمیت خواند و تحولات اقتصادی به وجود آمده در ایران را طی سالهای اخیر، چشمگیر توصیف کرد. وی فعالیت جمهوری اسلامی ایران در روند صلح و توسعه در منطقه خاورمیانه را تجربه ای ارزشمند و بزرگ دانست و با اشاره به وجود ظرفیت های فراوان در 2کشور برای تقویت روابط، آمادگی کشورش را برای گسترش همکاری فی مابین در عرصه های مختلف بویژه اقتصادی اعلام کرد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پیام اقتدار

پیام اقتدار

رزمایش‌های اخیر ابعاد گوناگون و پیام‌های مختلف و متفاوتی دارند. مجموعه‌ای از دوستان و همراهان ایران در غرب و شرق آسیا و نقاط مختلف دنیا هستند که به انقلاب امید بستند و همواره امیدوارانه توان و افزایش قدرت و اقتدار ایران را رصد می‌کنند و جمهوری اسلامی را پشتیبان معنوی خود می‌دانند.

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

قدرت ایران محدود به مرزها نیست

رزمایش اقتدار ۹۹ نیروی زمینی ارتش، دیروز و امروز در سواحل مكران در منطقه عمومی جاسك و با شركت تیپ ۵۵ هوابرد شیراز، تیپ ۶۵ نیرو مخصوص، تیپ ۲۲۳ نیرو مخصوص واكنش سریع و با پشتیبانی نیروی هوایی و هوانیروز ارتش در حال برگزاری است.

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

تقویت آموزه‌های ماه مقاومت

دی ماه، در فصل تاریخ انقلاب اسلامی به نمادهایی چون «قیام» و «مقاومت» مزین شده است که همواره باید با بازنمایی و یادآوری این شاخص‌ها به بازنمایی و بازنشرگفتمان انقلاب اسلامی پرداخت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر