jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۸۷۳۴۳ ۰۳ اسفند ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۳

پخش ماهواره‌ای برنامه‌های سیمای مرکز خراسان شمالی (شبکه اترک)‌ و 32 فرستنده اف. ام رادیویی و تلویزیونی طی مراسمی با حضور معاون توسعه فناوری سازمان صدا و سیما در آستانه میلاد پیامبر اکرم(ص)‌ و امام جعفر صادق(ع)‌ آغاز شد.

علی عسگری، معاون توسعه فناوری سازمان صدا و سیما در این مراسم با توضیح این مطلب که برای اطلاع‌رسانی صحیح و صادقانه به دنیا باید صاحب ماهواره بود، گفت: اینک شبکه العالم که اطلاع‌رسانی صادقانه‌ای از تحولات منطقه‌ای به افکار عمومی دنیا دارد برای انعکاس اخبار و اطلاعات با موانع زیادی از سوی برخی کشورها روبه‌روست. وی اضافه کرد: این در حالی است که اگر کشورمان صاحب ماهواره بود بموقع می‌توانستیم اخبار درست و صحیح را به افکار عمومی دنیا، بخصوص کشورهای منطقه اطلاع‌رسانی کنیم.

او قرن جدید را قرن رسانه و تاثیرگذاری آن بر افکار عمومی دانست و خاطرنشان کرد: رسانه‌ها تاثیرگذاری زیادی بر افکار عمومی جهانی دارند و رسانه‌های ما نیز باید با تمام توان به انعکاس اخبار صادقانه بپردازند. معاون سازمان صدا و سیما به قرارگیری سایت‌های استانی روی ماهواره نیز اشاره کرد و افزود: سیمای 30 مرکز استانی از طریق ماهواره در داخل و خارج کشور قابل دریافت است.

عسگری تصریح کرد: شبکه‌های استانی می‌توانند نقش مهمی در انعکاس قابلیت‌ها و توانمندی‌های استانی به داخل و خارج از کشور داشته باشند. وی با اشاره به خیزش مردم کشورهای اسلامی گفت: رسانه ملی نقش مهمی در اطلاع‌رسانی صادق این خیزش‌ها دارد.

مدیرکل صدا و سیمای خراسان شمالی هم در این مراسم گفت: با راه‌اندازی پخش ماهواره سیمای استانی، پوشش تصویری شبکه استانی و شبکه‌های ملی در این منطقه 30 درصد افزایش یافت. قنبر مهدویزاده افزود: هم اینک میانگین پوشش تصویری سیمای استانی در این خطه از کشورمان به 2‌/‌85 درصد رسیده است. وی ادامه داد: با راه‌اندازی پخش ماهواره‌ای سیمای استانی، پوشش تصویری «شبکه اترک» در بجنورد 5‌/‌93 درصد، در شیروان 89 درصد، در اسفراین 50 درصد، در مانه و سملقان 2‌/‌91 درصد، در فاروج 87 درصد، در جاجرم 84 درصد و در گرمه به 94درصد رسیده است. او افزود: هم‌اکنون تمامی 18 شهر خراسان شمالی زیر پوشش سیمای استانی قرار دارند. مدیرکل صدا و سیمای خراسان شمالی، دغدغه مردم این خطه را عدم پوشش سیمای استانی در تمام نقاط استان دانست و گفت: تا پایان سال 90 تمام مناطق شهری و روستایی خراسان شمالی زیر پوشش سیمای استانی و ملی قرار می‌گیرند.

با راه‌اندازی پخش ماهواره‌ای سیمای استانی خراسان شمالی تمام مراکز 30گانه سیمای استان در سطح کشور از طریق ماهواره در داخل و خارج کشور قابل رویت خواهد بود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر