jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۸۶۵۲۲ ۲۸ بهمن ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۱

فرمانده کل سپاه با بیان این‌که بزودی پروژه‌هایی شبیه به معجزه اعلام خواهد شد که مختص انقلاب اسلامی است، افزود: در صورت افتتاح این پروژه‌ها دنیا به شگفتی واداشته می‌شود. به گزارش فارس، سردار سرلشکر محمدعلی جعفری در دهمین جشنواره تحقیقات سپاه با عنوان «سلمان فارسی» با بیان این‌که امروز شاهد پیروزی‌های مستمر انقلاب اسلامی در عرصه خاورمیانه بخصوص در میان کشورهای عربی هستیم، تصریح کرد: اینها همان موفقیت‌هایی است که سال‌ها پیش امام راحل آن را برای ما ترسیم فرمودند و ما چشم انتظار این موفقیت‌ها بودیم.

جعفری گفت: امروز اسلام در یک مقطع حساس در حال رشد است و خوشا به حال آنان که در این راه با شناخت و معرفت قدم برمی‌دارند.

وی با بیان این‌که انقلاب اسلامی نیازهای متفاوتی دارد، گفت: برطرف کردن این نیازها مستلزم مجاهدت، سختکوشی و تلاش رزمندگان در عرصه‌های علمی، تحقیقاتی و نوآوری است که می‌تواند به صورت عمیق نیازهای انقلاب و نظام را در این مقطع برطرف کند.

فرمانده کل سپاه با تاکید بر این‌که البته ما هنوز در ابتدای راه قرار داریم، خاطرنشان کرد: امروز در عرصه امنیتی و دفاعی شاهد دستاوردهای بی‌نظیری هستیم، اما باید بدانیم که تلاش برای فناوری‌های جدید باید ادامه پیدا کند و در این صورت با مجاهدت رزمندگان در عرصه‌های دفاعی علاوه بر حفظ آمادگی دیگر نیازی به تکرار تجربه‌های گذشته نخواهیم داشت.

جعفری با بیان این‌که این دانش و تجربه‌ها می‌تواند به کشورهای دیگر که چشم امید به جمهوری اسلامی دارند، منتقل شود، ادامه داد: سپاه یک نهاد انقلابی است که باید در همه عرصه‌ها فعالیت کند که البته بعد از اتمام جنگ سرمایه‌گذاری‌های خوبی در عرصه علم و فناوری داشت که به موفقیت‌های چشمگیری رسید.

وی خاطرنشان کرد: ‌این راه طولانی است و هر چه در این زمینه ما به زیرساخت‌ها توجه کنیم، آیندگان بهره بیشتری خواهند برد. فرمانده کل سپاه ادامه داد: برخی از این اقدامات در ابتدا با ابهام، تردید و مخالفت شروع شد اما پس از چند سال که نتایج آن به دست آمد، همه به این باور رسیدند که این اقدامات درست بوده است. جعفری گفت: برای مثال برای ورود سپاه به عرصه اقتصادی ابتدا مخالفت‌هایی می‌شد اما امروز می‌بینیم که اگر این اقدامات توسط سپاه پاسداران صورت نمی‌گرفت ما با مشکلات زیادی روبه‌رو می‌شدیم.

وی با تاکید بر این‌که نگاه ما به فعالیت‌های علمی باید به عنوان یک جهاد مقدس باشد، خاطرنشان کرد: ما باید تکلیف‌محور باشیم نه نتیجه‌محور و تجربه نشان داده موفقیت‌های مراکزی که با این نگاه کار می‌کنند اصلا قابل مقایسه با دیگر مراکز نیست.

فرمانده کل سپاه خاطرنشان کرد: البته در راه جهاد علمی باید سختی‌ها را تحمل کرد و از راحتی بگذریم‌ و زمانی کار ما ارزش پیدا می‌کند که برای رضای خدا باشد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

تکریم بسیج، پاسداشت جوانمردی و تضمین آینده است

پنجم آذر، یادآور نام بسیج و خاطره عزیزترین نهاد و بزرگ‌ترین مردان تاریخ ماست. نهادی که به تعبیر امام راحل تشکیل آن «یقینا از برکات و الطاف جلیه خداوند تعالی بود» و «شجره طیبه و درخت تناور و پرثمری است که شکوفه‌های آن بوی بهار وصل و طراوت یقین و حدیث عشق می‌دهد.

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر