jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۳۸۶۳۹ ۱۴ فروردين ۱۳۸۳  |  ۲۲:۱۲

2 متهم به قتل پس از صدور کیفرخواست در پرونده به صورت ویژه در دادگاه کیفری استان تهران محاکمه خواهند شد.

به گزارش خبرنگار ما ، در پرونده اول زنی به نام طیبه متهم است در یک اقدام جنون آمیز پس از ربودن دختر 7ساله شوهر سابق خود از مقابل مدرسه ، او را پس از بیهوش کردن در جنگلهای لویزان زنده به گور کرده است . با اعتراف این متهم به قتل الهه ، بازپرس هنرمند پس از دستور قضایی مبنی بر بازسازی صحنه جنایت ، روز سه شنبه هفته گذشته پس از تفهیم اتهام و صدور قرار بازداشت موقت برای نامادری الهه ، متهم را روانه زندان کرد و پرونده برای محاکمه به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شد. گزارش دیگری حاکی است ، با اعتراف صریح جوانی به نام فراز مبنی بر قتل دختر 16ساله ای به نام آندیا و سپس سوزاندن جسد این دختر در بیابان های اطراف هشتگرد، مشخص شد این متهم پس از درگیری لفظی با آندیا که خواهان قطع ارتباط با فراز بوده است ، جوان متهم این دختر را مورد ضرب و جرح قرار داده و پس از قتل ، جسد او را به باغ پدری اش در اطراف کرج منتقل کرده و سپس با سوزاندن آن ، سعی در مخفی نگاه داشتن این جنایت داشته ؛ به طوری که در تحقیقات بعدی معلوم شد، متهم به همراه خانواده این دختر که تصور می شد گم شده است ، آنها را در مراجعه به مراجع قضایی و انتظامی همراهی کرده است . با کشف جسد این دختر و بازسازی صحنه قتل ، بازپرس متین راسخ که مسوولیت پیگیری پرونده را به عهده داشت ، برای فراز قرار موقت بازداشت موقت صادر کرد و پدر این متهم نیز با قرار وثیقه آزاد شد. روز گذشته یک مقام آگاه درخصوص این 2پرونده که در روزهای پایانی سال گذشته مورد توجه مردم قرار گرفت ، به خبرنگار ما گفت : با توجه به ابعاد این 2جنایت که احساسات عمومی جامعه را جریحه دار کرده است ، پرونده طیبه (نامادری) و فراز (عامل قتل آندیا) با صدور کیفرخواست به دادگاه کیفری استان تهران ارسال شده است و در چند روز آینده با توجه به ابعاد مختلفی که این پرونده ها دارند، موارد اتهامی هر 2متهم به صورت ویژه در یکی از شعبه های دادگاه کیفری استان تهران به صورت ویژه و خارج از نوبت مورد رسیدگی قرار خواهد گرفت و پس از محاکمه و ارائه دفاعیات لازم از سوی هر 2متهم ، حکم قانونی صادر خواهد شد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر