jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۳۸۵۹۹۹   ۲۷ بهمن ۱۳۸۹  |  ۲۱:۰۲

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: خودروهای تازه تولید شده در کشور ما 2 برابر خودروهای استاندارد دنیا تولید آلایندگی دارند و مشکل اصلی این است که نظارت درستی روی آلایندگی خودروها پس از دوسال کارکرد انجام نمی‌شود.

به گزارش فارس، یوسف رشیدی با بیان این که خودروهای داخل استاندارد یورو 2 دارند در حالی که استاندارد خودروها در کشورهای پیشرفته یورو 5 است، افزود: در بسیاری از شهرهای دنیا سرانه مالکیت خودرو بالاتر از تهران است اما با توجه به کیفیت و تکنولوژی بالای خودروها، میزان تولید آلایندگی آنها بسیار پایین است و خودروهای فرسوده به هیچ وجه اجازه تردد در آن شهرها را ندارند، ضمن این‌که حمل و نقل عمومی به حدی توسعه یافته که مردم خود ترجیح می‌دهند به جای خودروی شخصی از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند.

رشیدی تصریح کرد: متاسفانه در تهران ضمن پایین بودن تکنولوژی ساخت،‌نسبت به معاینه فنی خودروها، سخت‌گیرانه عمل نمی‌شود به طوری که اکنون بسیاری از خودروهایی که در شهر تردد می‌کنند فاقد مبدل کاتالیستی هستند و میزان تولید آلایندگی آنها زیاد است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
خدمت به شهروندان بدون اغماض

خدمت به شهروندان بدون اغماض

قطعا مهم‌ترین و کلان‌ترین وظیفه‌ای که شورای شهر و سایر نهادهای اجرایی و قانونگذاری باید مدنظر قرار دهند، خدمت‌رسانی به شهروندان است.

مدیریت نیستی محیط‌ زیست

مدیریت نیستی محیط‌ زیست

هفته محیط‌ زیست از امروز در کشورمان شروع می‌شود و به همین مناسبت قرار است رئیس سازمان حفاظت‌ محیط‌ زیست امروز در نشستی خبری میزبان خبرنگاران این حوزه باشد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر