jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۳۸۵۹۹۹   ۲۷ بهمن ۱۳۸۹  |  ۲۱:۰۲

مدیر عامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران گفت: خودروهای تازه تولید شده در کشور ما 2 برابر خودروهای استاندارد دنیا تولید آلایندگی دارند و مشکل اصلی این است که نظارت درستی روی آلایندگی خودروها پس از دوسال کارکرد انجام نمی‌شود.

به گزارش فارس، یوسف رشیدی با بیان این که خودروهای داخل استاندارد یورو 2 دارند در حالی که استاندارد خودروها در کشورهای پیشرفته یورو 5 است، افزود: در بسیاری از شهرهای دنیا سرانه مالکیت خودرو بالاتر از تهران است اما با توجه به کیفیت و تکنولوژی بالای خودروها، میزان تولید آلایندگی آنها بسیار پایین است و خودروهای فرسوده به هیچ وجه اجازه تردد در آن شهرها را ندارند، ضمن این‌که حمل و نقل عمومی به حدی توسعه یافته که مردم خود ترجیح می‌دهند به جای خودروی شخصی از وسایل نقلیه عمومی استفاده کنند.

رشیدی تصریح کرد: متاسفانه در تهران ضمن پایین بودن تکنولوژی ساخت،‌نسبت به معاینه فنی خودروها، سخت‌گیرانه عمل نمی‌شود به طوری که اکنون بسیاری از خودروهایی که در شهر تردد می‌کنند فاقد مبدل کاتالیستی هستند و میزان تولید آلایندگی آنها زیاد است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فاجعه بزرگ شروع شده است

فاجعه بزرگ شروع شده است

هورالعظیم جان ندارد. از این تالاب بین‌المللی شبحی بیشتر باقی نمانده است. لاشه هزاران ماهی و گاومیش‌هایی که در گل و لای مدفون شده‌اند از فاجعه‌ای خبر می‌دهد که پیامدهایش بیش از گذشته گریبان دیگر کلانشهرها و حتی پایتخت را خواهد گرفت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر