jamejamonline
بین الملل عمومی کد خبر: ۳۸۵۳۲ ۰۹ فروردين ۱۳۸۳  |  ۱۸:۴۲

جام جم آنلاین: جیم آتکینسون سفیر انگلستان در کینشازا گفت: درگیری های روز یکشنبه 28 مارس میان نیروهای منظم ارتش کنگو و مهاجمان مسلح در واقع تلاشی برای انجام کودتا از سوی

نظامیان طرفدار موبوتو سسه کو رییس جمهور اسبق کنگو است که به داخل خاک این کشور نفوذ کرده اند.
به گزارش شبکه تلویزیونی کانال 2 فرانسه ، جیم آتکینسون گفت: نظامیان سابق ارتش کنگو که از طرفداران موبوتو دیکتاتور متوفی کنگو هستند در واقع عاملان این تلاش برای کودتا بودند.

 congo1

درگیری ها اندکی قبل از بامداد در کینشازا آغاز شد و پس از 4 ساعت درگیری شدید در اواخر صبح نبردها فروکش کردند.
ظاهرا کودتاچیان توسط نیروهای ارتش منظم کنگو مهار گردیده اند.
ویتال کامرحه سخنگوی دولت کنگو اعلام کرد: ما کنترل اوضاع را به دست گرفته ایم و تعدادی از مهاجمین دستگیر شده و سلاح و مهمات آنها ضبط گردیده است.
در عین حال ، جیم آتکینسون سفیر انگلیس در کینشازا افزود: مردان مسلح طرفدار موبوتو بدون شک در روزهای اخیر از طریق برازاویل در جریان روزها و هفته های اخیر به کینشازا رخنه کرده بودند.
وی تاکید کرد ، کابیلا رییس جمهور کنگو که مشخص نیست در زمان درگیری ها در چه نقطه ای از کنگو به سر می برد ، سالم است و آسیبی ندیده است.

شورش در جمهوری کنگو
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

ما شاخه‌های توأم سیبیم و دیر نیست ...

هفته گذشته به دانشگاه کابل حمله انتحاری شد. مردم ایران در همدردی با خواهران و برادران افغانستانی‌شان سنگ تمام گذاشتند. آنها با هشتگ #جان- پدر- کجاستی؟ تمام فضای مجازی را تسخیر کردند.

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

افول ظرفیت‌های سخت و نرم آمریكا

آمریكا امروز به‌عنوان پرچمدار یك نوع مدل سیاسی كه از آن به لیبرالیسم یاد می‌شود پس از یك فرآیند طولانی شاهد وضعیتی است كه تحت عنوان پیدایش گسل‌های اجتماعی، محل بروز جلوه‌های روشنی از نابرابری و تبعیض است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر