jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۸۴۷۶۷   ۱۹ بهمن ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۳

امسال بیش از 36 هزار دستگاه خودرو وارد کشور شده است

ثبت سفارش برای واردات خودرو متوقف شد

رئیس کل گمرک ایران از واردات 36 هزار و 119 دستگاه خودرو در سال جاری و توقف ثبت سفارش جدید واردات خودرو خبر داد. به گزارش فارس، عباس معمارنژاد گفت: با وجود توقف ثبت سفارش واردات خودرو در سال جاری، از محل سهمیه‌های صادر شده قبلی در 10 ماه اول 36 هزار و 119دستگاه خودرو به ارزش 750 میلیون دلار وارد شده که سهم آن از کل واردات 4/1 درصد بوده است.

وی تاکید کرد: واردات خودرو سهمیه‌های سال قبل بوده و ثبت سفارش خودرو در سال جاری داده نشده است.معمارنژاد تاکید کرد: صادرات غیرنفتی بدون میعانات گازی در 10 ماهه امسال 4/21 میلیارد دلار بود که نسبت به مدت مشابه سال قبل 24 درصد رشد داشته و وزن آن 50 میلیون تن بوده که از نظر وزنی از 33 درصد افزایش برخوردار است.رئیس کل گمرک ایران در مورد واردات گفت: در سال جاری 9/52 میلیارد دلار واردات انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 27درصد رشد و از نظر وزنی 2/37 میلیون تن واردات کالا انجام شده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 5/2درصد کاهش وزن داشته که این امر به علت تغییر ترکیب کالاهای وارداتی بوده است.رئیس کل گمرک ایران با بیان این‌که برخی کشورها با اعمال تحریم خواستار فشار بر ایران هستند، گفت: به‌رغم این تحریم‌ها، جمهوری اسلامی ایران با 150 کشور جهان از نظر صادرات و با 100 کشور از لحاظ واردات مرتبط است و حجم تجارت ایران در سال جاری به حدود 100 میلیارد ریال می‌رسد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یقینا «خیر» است

یقینا «خیر» است

نشست خبری آقای رئیسی به عنوان رئیس‌ جمهور منتخب در فاصله کوتاه بعد از پیروزی در رقابت‌ های انتخاباتی آن هم با حضور تعداد زیادی از خبرنگاران داخلی و خارجی که به طور معمول سوالات چالش‌ برانگیز در حوزه‌های بین‌المللی و موضوعات مرتبط با سیاست داخلی ایران را مطرح می‌کنند، در نوع خود حاکی از شجاعت بالای اوست.

همان امام رضایی که داشتم، دارم

همان امام رضایی که داشتم، دارم

بارها وقتی پسرم یا دخترم در حیاط و روی مرمرهای خنک و تمیز صحن‌تان بدو بدو می‌کردند، همان‌طور که یک چشمم به گنبد شما بود و یک چشمم به بچه‌ها که گم نشوند و سکندری نخورند و نیفتند، به این فکر می‌کردم یعنی همین‌ قدری که مشهد رفتن کودکی‌های ما کیف می‌داد، مشهد رفتن اینها هم کیف می‌دهد؟ همان‌قدر به ما که خوش می‌گذشت به اینها هم خوش می‌گذرد یا نه؟

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

توسعه تجارت از طریق دیپلماسی اقتصادی

دولت یازدهم و دوازدهم تمام تمرکز خود را روی حوزه خارجی، دیپلماسی سیاسی و پیش‌بردن قرارداد برجام گذاشت که این امر نیز صرفا وعده‌ای بیش نبود، به‌طوری‌که در هشت سال گذشته شاهد آن بودیم که در وضعیت اقتصادی کشور، وضعیت اشتغال و معیشت مردم گشایشی به‌وجود نیامد و حتی سفره مردم نیز کوچک‌تر شد و در کنار کاهش ارزش پول ملی اغلب خانوارها قدرت خرید خود را از دست دادند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر