jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۸۴۳۱۲ ۱۷ بهمن ۱۳۸۹  |  ۰۰:۱۰

سارقان سابقه‌دار با آموزش سرقت به 2 نوجوان، آنها را وادار به سرقت می‌کردند

2 نوجوان 13 ساله، سارقان سریالی خودروها بودند

اعضای باند سارقان حرفه‌ای خودرو که 2 نوجوان 13 ساله را اجیر کرده و به آنها آموزش سرقت داده بودند، توسط پلیس کرج دستگیر شده و به 27 فقره سرقت خودرو اعتراف کردند. به گزارش «جام‌جم»، فرمانده انتظامی شهرستان کرج با اعلام این خبر، گفت: در پی سرقت‌های سریالی خودروهای پراید در محدوده فردیس، محمدشهر و مشکین‌دشت، پیگیری این سرقت ها در دستور کار پلیس قرار گرفت.

سرهنگ اصلانی افزود: ماموران در تحقیق از مالباختگان متوجه شدند، سرقت خودروها توسط 2 نوجوان صورت گرفته که به همین منظور با چهره‌نگاری از متهمان با راهنمایی مالباختگان، تصویر فرضی آنها در اختیار واحدهای گشت قرار گرفت. وی خاطرنشان کرد: در حالی که تحقیقات ادامه داشت، ماموران کلانتری 29 مشکین‌دشت، هنگام گشتزنی به 2 نوجوان 13 ساله که در حال پرسه زدن در اطراف یک دستگاه خودروی پراید بودند، مشکوک شدند.

با استعلام از مرکز پلیس مشخص شد، خودرو 2 ساعت پیش از منطقه فردیس سرقت شده است، بنابراین 2 نوجوان مظنون دستگیر و همراه خودروی مسروقه به کلانتری منتقل شدند. فرمانده انتظامی کرج یادآور شد: با انتقال متهمان به کلانتری و تحقیقات بعدی مشخص شد، این دو نوجوان از سوی 2 سارق حرفه‌ای و سابقه‌دار به نام‌های پیمان و حامد اجیر شده‌اند و پس از دریافت آموزش‌های لازم در زمینه دزدیدن خودرو، بابت سرقت هر خوردو 100 هزار تومان از این دو سارق حرفه‌ای دریافت می‌کرده‌اند.

وی افزود: پس از شناسایی سارقان سابقه‌دار، با هماهنگی قضایی هر دو متهم (پیمان و حامد)‌ دستگیر شدند. آنها در بازجویی‌ به 27 فقره سرقت خودرو با همدستی 2 نوجوان متهم اعتراف کردند.

متهمان سابقه‌دار در اعترافاتشان عنوان کردند، پس از شناسایی این دو نوجوان با تطمیع و دادن وعده و وعید ابتدا نحوه بازکردن درهای خودرو و همچنین رانندگی را به آنها آموزش دادیم و در مرحله دیگر خودروهای فاقد تجهیزات ایمنی را شناسایی و در فرصت مناسب 2 نوجوان را برای سرقت خودرو، راهی محل می‌کردیم.

در پی این اعترافات و تشکیل پرونده، متهمان با دستور قضایی برای ادامه تحقیقات تحویل پلیس آگاهی شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

شورای‌ عالی اقتصادی چه بود و چه شد؟

جلسات شورای‌ عالی هماهنگی اقتصادی قوا در ابتدای کار، امیدواری زیادی برای حل مشکلات اقتصادی ایجاد کرد، زیرا این احساس وجود داشت که یک نهاد بالادستی برای کنترل شرایط اقتصادی ایران و تعیین چشم‌انداز آتی آن ایجاد شده است اما به‌سرعت موانع متعددی در مقابل عملکرد این شورا ایجاد شد.

تدبیر و توکل در تحریم

تدبیر و توکل در تحریم

«دوستانت را نزدیک خودت نگه دار و دشمنانت را نزدیک‌تر»، با این‌که این عبارت را منسوب به چرچیل می‌دانند، ولی خلفای عباسی بیش از هزار سال پیش آن را زندگی کردند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر