jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۸۴۳۱۲ ۱۷ بهمن ۱۳۸۹  |  ۰۰:۱۰

سارقان سابقه‌دار با آموزش سرقت به 2 نوجوان، آنها را وادار به سرقت می‌کردند

2 نوجوان 13 ساله، سارقان سریالی خودروها بودند

اعضای باند سارقان حرفه‌ای خودرو که 2 نوجوان 13 ساله را اجیر کرده و به آنها آموزش سرقت داده بودند، توسط پلیس کرج دستگیر شده و به 27 فقره سرقت خودرو اعتراف کردند. به گزارش «جام‌جم»، فرمانده انتظامی شهرستان کرج با اعلام این خبر، گفت: در پی سرقت‌های سریالی خودروهای پراید در محدوده فردیس، محمدشهر و مشکین‌دشت، پیگیری این سرقت ها در دستور کار پلیس قرار گرفت.

سرهنگ اصلانی افزود: ماموران در تحقیق از مالباختگان متوجه شدند، سرقت خودروها توسط 2 نوجوان صورت گرفته که به همین منظور با چهره‌نگاری از متهمان با راهنمایی مالباختگان، تصویر فرضی آنها در اختیار واحدهای گشت قرار گرفت. وی خاطرنشان کرد: در حالی که تحقیقات ادامه داشت، ماموران کلانتری 29 مشکین‌دشت، هنگام گشتزنی به 2 نوجوان 13 ساله که در حال پرسه زدن در اطراف یک دستگاه خودروی پراید بودند، مشکوک شدند.

با استعلام از مرکز پلیس مشخص شد، خودرو 2 ساعت پیش از منطقه فردیس سرقت شده است، بنابراین 2 نوجوان مظنون دستگیر و همراه خودروی مسروقه به کلانتری منتقل شدند. فرمانده انتظامی کرج یادآور شد: با انتقال متهمان به کلانتری و تحقیقات بعدی مشخص شد، این دو نوجوان از سوی 2 سارق حرفه‌ای و سابقه‌دار به نام‌های پیمان و حامد اجیر شده‌اند و پس از دریافت آموزش‌های لازم در زمینه دزدیدن خودرو، بابت سرقت هر خوردو 100 هزار تومان از این دو سارق حرفه‌ای دریافت می‌کرده‌اند.

وی افزود: پس از شناسایی سارقان سابقه‌دار، با هماهنگی قضایی هر دو متهم (پیمان و حامد)‌ دستگیر شدند. آنها در بازجویی‌ به 27 فقره سرقت خودرو با همدستی 2 نوجوان متهم اعتراف کردند.

متهمان سابقه‌دار در اعترافاتشان عنوان کردند، پس از شناسایی این دو نوجوان با تطمیع و دادن وعده و وعید ابتدا نحوه بازکردن درهای خودرو و همچنین رانندگی را به آنها آموزش دادیم و در مرحله دیگر خودروهای فاقد تجهیزات ایمنی را شناسایی و در فرصت مناسب 2 نوجوان را برای سرقت خودرو، راهی محل می‌کردیم.

در پی این اعترافات و تشکیل پرونده، متهمان با دستور قضایی برای ادامه تحقیقات تحویل پلیس آگاهی شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هراس از قدرتمند شدن سوریه

هراس از قدرتمند شدن سوریه

اعلام نظر نخست وزیر سوریه در مورد هدف قرار گرفتن هفت نفتکش که به سمت این کشور در حال حرکت بودند نگرانی‌هایی را دامن زده است.

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

زمان مناسب برای قطع زنجیره انتقال

برای کنترل و مهار یک بیماری که تبدیل به اپیدمی شده باید ماهیت بیولوژیک عامل بیماری‌زا را به‌خوبی بشناسیم و نسبت به وضعیت اپیدمیولوژیک آن بیماری نیز آگاهی نسبی داشته باشیم.

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

نکاتی درباره ازدواج دوقلوها

درست از زمانی که دو خواهر یا دو برادر دوقلوی همسان به دنیا می‌آیند از طرف پدر و مادر و دیگر افراد تناسباتی برایشان در نظر گرفته می‌شود؛ لباس‌های شبیه هم، هدیه‌های کاملا مشابه و برخوردهایی یکسان. در واقع به‌طور ناخودآگاه دو فرزند دوقلو با همدیگر بزرگ می‌شوند در صورتی که ممکن است از خیلی جهات تفاوت‌هایی با هم داشته باشند.

گفتگو

بیشتر
کودکانی با ایمنی ضعیف

از ابتدای تولد کودکان مبتلا به نقص سیستم ایمنی باید تمهیداتی اندیشیده شود تا از عفونت‌ها دور بمانند

کودکانی با ایمنی ضعیف

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر