jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۸۴۱۷۹   ۱۸ بهمن ۱۳۸۹  |  ۲۰:۱۱

سراب روانسر که به دلیل کمبود بارش ماه های گذشته خشکیده بود، در پی بارش‌های چند روز اخیر دوباره خروشید و جان تازه ای گرفت.

به گزارش میراث آریا، سراب روانسر که یکی از مناطق زیبای گردشگری کرمانشاه است و به دلیل کمبود بارش ماه های گذشته خشکیده بود با بارندگی های اخیر جان تازه ای گرفتَ .

سراب روانسر یکی از سرچشمه های اصلی رودخانه قره سو است که آب آن از کوه های یله ور و زاگرس تامین می شود.

سراب روانسر یکی از مناطق نمونه گردشگری استان کرمانشاه است که در ایام مختلف سال نیز پذیرای گردشگران بسیاری از نقاط مختلف کشور است .

این سراب دارای 43 کیلومتر آبراهه و 33 کیلومتر کانال است.از آب این سراب برای کشاورزی بیش از 6 هزار هکتار از اراضی شهرستان روانسر استفاده می‌شود که دو هزار هکتار آن از طریق 33 کیلومتر کانال سمت چپ و راست و چهار هزار هکتار نیز از طریق موتور و پمپ‌های آب تامین می شود.سراب روانسر در فصل بارندگی6450 لیتر در ثانیه آبدهی دارد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

شکل‌گیری موج ششم کرونا بعید نیست

درباره این که چه زمانی به قله پیک پنجم کرونا در کشورمان می‌رسیم و از چه زمانی به بعد سیر نزولی در ابتلاها و مرگ را تجربه می‌کنیم، افراد زیادی کنجکاوی می‌کنند ولی واقعیت این است برای این سؤال پاسخ روشنی وجود ندارد چون این موضوع قابل پیش‌بینی نیست و تا اتفاقات روی ندهد و وضعیت روز به روز را با گذشته مقایسه نکنیم، نمی‌توانیم بگوییم آیا به قله موج پنجم رسیده‌ایم یا نه.

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

دولت منتخب و مساله تمرکززدایی

آنچه امروز تحت عنوان توسعه یا توسعه پایدار در جهان‌ می‌شناسیم، فرآیندی است که به‌ دنبال‌ آن منابع قدرت، ثروت، آموزش و بهداشت، به‌ صورت یکسان در مناطق جغرافیایی یک کشور در دسترس همه طبقات قرار گیرد.

گفتگو

بیشتر
كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

بررسی‌ها نشان می‌دهد سویه دلتای ویروس كرونا نسبت به انواع قبلی مسری‌تر بوده و كودكان بیشتری را به‌صورت علامت‌دار مبتلا می‌كند

كودكان دلتایی؛ مبتلا و ناقل

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر