jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۳۸۲۸۶۰   ۱۱ بهمن ۱۳۸۹  |  ۱۴:۵۹

رئیس جمهور در همایش استانداران سراسر کشور:

هدفمندی یارانه‌ها باید موجب اصلاح رفتار اقتصادی کل جامعه شود

احمدی‌نژاد هدفمند کردن یارانه‌ها را اقدام بسیار بزرگ با آثار، نتایج و برکات فراوان دانست و گفت: هدفمندسازی یارانه‌ها هنوز در گام اول قرار دارد و باید به جایی برسیم که موجب اصلاح اندیشه و رفتار اقتصادی کل جامعه شود.

به گزارش دفتر امور رسانه‌های ریاست جمهوری، محمود احمدی‌نژاد رئیس جمهور امروز دوشنبه طی سخنانی در همایش استانداران سراسر کشور با قدردانی از خدمات استانداران برای اجرای مطلوب قانون هدفمند کردن یارانه‌ها اظهار داشت: با اجرای این قانون احساس همبستگی و عزم ملی در جامعه تقویت شده است و از آنجایی که جنس آن عدالت است و امام عصر (عج) مجری و مسئول عدالت در جهان هستند این طرح با عنایات امام زمان (عج) به شکل مناسبی به اجرا درآمده و بی‌تردید هر روز که می‌گذرد آثار و برکات فراوانی برای مردم و جامعه خواهد داشت.

وی خاطر نشان کرد: مسئولین باید توجه داشته باشند که در نظام ولایت کارگزار امام عصر (عج) هستند و اگر ذره‌ای نسبت به آن بی توجه باشند خسران شدیدی متحمل شده‌اند.

رئیس جمهور در ادامه با تاکید بر اینکه مبارزه با مفاسد اقتصادی باید با اقتدار، قوت و اراده پیگیری شود، اظهار داشت: نباید به کوچکترین فساد اقتصادی رضایت داد و باید با هر کس و در هر جایی که باشد قاطعانه برخورد شود.

احمدی‌نژاد افزود: مسئولین باید توجه داشته باشند که مفاسد اقتصادی از بالا به پایین جامعه سرایت می‌کند از این رو حتی نباید نسبت به سوء استفاده جزئی از بیت‌المال رضایت دهد و بایستی مراقبت بیشتری در این خصوص اعمال کنید تا مبارزه با فساد اقتصادی به یک فرهنگ تبدیل شود.

وی خاطر نشان کرد: اگر چه دست‌های زیادی در زمینه فساد اقتصادی قطع شده اما اگر همه دست‌های فاسد قطع شود و تمامی مبالغ به بیت‌المال برگردانده شود هیچ فقیری در جامعه باقی نخواهد ماند.

*آینده اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها بسیار بهتر از شرایط کنونی خواهد بود

رئیس جمهور با بیان اینکه عده‌ای در خصوص هدفمند کردن یارانه‌ها به دنبال ماجراجویی هستند، اظهار داشت: این عده به قدری از یاد خدا غافل شده‌اند که تصور می‌کنند اگر این دولت در موضوع هدفمندکردن یارانه‌ها به طور کامل موفق شود در انتخابات آینده موثر خواهد بود چنین تصوراتی که انسان همه امور را به قدرت و انتخابات مرتبط کند، اوج سقوط و غفلت از عنایت الهی و امام عصر (عج) است.

احمدی‌نژاد افزود: به رغم تبلیغاتی که عده‌ای در خصوص هدفمندکردن یارانه‌ها انجام می‌دهند، بدون تردید آینده اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها بسیار بهتر از شرایط کنونی خواهد بود و دولت تازه کنترل تورم را از فروردین ماه سال آینده شروع خواهد کرد.

وی تصریح کرد: باید هدفمندکردن یارانه‌ها را با همین قوت ادامه داد تا به جایی برسیم که تمام رفتارها و شیوه‌های استفاده از انرژی در همه بخش‌ها به طور کامل اصلاح شود.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: استانداران بایستی در کنار اجرای هدفمند کردن یارانه‌ها و پیگیری موضوع مسکن، به بخش اشتغال توجه بیشتری داشته باشند تا به فضل الهی در دو سال آینده مشکل بیکاری کشور بطور اساسی برطرف شود و در این زمینه می‌توان از منابع صندوق توسعه ملی استفاده کرد ضمن اینکه باید توجه داشته باشید که باید به دنبال ایجاد اشتغال ماندگار و منطبق بر نیاز کشور بود.

احمدی‌نژاد همچنین اصلاح سیستم بانکی و مالیاتی را در دو سال آینده مورد تاکید قرار داد و گفت: اگر سیستم بانکی و مالیاتی در کنار هدفمند کردن یارانه‌ها اصلاح شود، اقتصاد ایران در 6-5 سال آینده زیر رتبه دهم دنیا قرار خواهد گرفت.

وی افزود: اگر در بخش مالیاتی بتوان فرهنگی را نهادینه کرد که همه مردم مالیات بپردازند فاصله طبقاتی از جامعه ریشه کن خواهد شد.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: باید در دو سال آینده موضوع مسکن، اشتغال، مالیات و سیستم بانکی، اصلاح شود و در این زمینه مردم در صحنه‌های مختلف بارها نشان داده‌اند که از شایستگی و ظرفیت اقدامات بزرگ برخوردار هستند.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از اظهارات خود با گرامیداشت فرا رسیدن ایام دهه فجر اظهار داشت: انقلاب اسلامی جدی‌ترین و بالنده‌ترین حقیقتی که با آن زندگی می‌کنیم و بدون آن موجودیت، هویت، استقلال و عزت ملی معنا و مفهومی ندارد.

وی افزود: همواره باید افق‌های بلند و آرمانی انقلاب را مد نظر داشت و چه بسا و به هر میزانی که از این افق‌های بلند فاصله ایجاد شود، به همان میزان با مشکل مواجه خواهیم بود.

رئیس جمهور با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی بدون اندیشه و آرمان مهدوی معنایی ندارد، اظهار داشت: بدون شک انقلاب اسلامی در متن حرکت آخر و انقلاب جهانی توحیدی قرار دارد و همه عظمت انقلاب به خاطر اندیشه مهدوی است و بدون آن جاذبه‌ای ندارد و هر روز این اندیشه و آرمان، درخشنده‌تر از گذشته در برابر ملت ایران و بشریت قرار دارد.

احمدی‌نژاد خاطر نشان کرد: پایه و اساس نظام ولایت فقیه، متصل کردن بشریت و جامعه به حقیقت اندیشه مهدوی است و هیچ انگیزه‌ای برای حرکت جز آرمان مهدوی نمی‌تواند حرکتی ماندگار، جهانی و بنیادین ایجاد کند.

وی گفت: اگر انقلاب اسلامی از منظر سیاسی نیز مورد بررسی قرار بگیرد نشان می‌دهد که تنها اندیشه و مکتبی که می‌تواند در دنیا عرضه شده و ملت‌ها را با خود همراه کند، اندیشه مهدوی است چرا که همان حقیقت اسلام ناب و توحید است.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: باید در مسیر شناخت و بیان حقیقت اندیشه مهدوی تلاش کرد و به سرعت به سمت اندیشه و عمل جهانی حرکت کرد؛ چرا که بدون پیگیری اصلاح جهان نمی‌توان ایران را به قله مطلوب رسانید و این نیازمند بازشناسی و معرفی اندیشه مهدوی است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
جلوه‌ اقتدار ملی

جلوه‌ اقتدار ملی

درباره انتخابات ریاست جمهوری 1400 و مشارکت مردم در آن باید چند نکته را مورد توجه قرار داد.

ایستگاه آخر مناظره

ایستگاه آخر مناظره

مناظره‌ های انتخاباتی ریاست‌جمهوری به بخش جدایی‌ناپذیر از رقابت‌ ها تبدیل شده‌است.

رشد جامعه از مسیر  رای  می‌گذرد

رشد جامعه از مسیر رای می‌گذرد

نظام جمهوری اسلامی از دو رکن اسلامیت و جمهوریت تشکیل‌شده و انتخابات نشان‌دهنده اعمال اراده مردم است بر همین اساس به هر میزانی که مردم حضور گسترده‌تری در انتخابات داشته باشند موجب افزایش قدرت و اقتدار ملی کشور خواهد شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر