jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۸۱۸۲۱   ۰۳ بهمن ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۱

کشور آفریقایی سنگال اعلام کرد که سفیر خود را پس از یک ماه به تهران باز می‌گرداند.به گزارش خبرگزاری‌های خارجی، دولت سنگال با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد عبدالله واد، رئیس‌جمهوری این کشور تصمیم گرفته است که روابط دیپلماتیک با ایران را به سطح سابق بازگرداند.روابط ایران و سنگال در توقیف محموله اسلحه در نیجریه، دچار تنش شد و در نتیجه این اقدام، سنگال سفیر خود را از تهران فرا خواند.

دستورالعمل اجرایی جدید مشاوران رئیس‌جمهور

‌یک ماه پس از برکناری 14 تن از مشاوران رئیس‌جمهوری از سوی محمود احمدی‌نژاد، مهدی خورشیدی دبیر شورای مشاوران رئیس جمهور، از آغاز به‌کار مشاوران جدیدی با دستورالعمل جدید خبر داد. به گزارش فارس، این دستورالعمل از سوی اسفندیار رحیم‌مشایی رئیس دفتر رئیس‌جمهور برای اجرا ابلاغ شده و در تاریخ 29 ‌/‌ 8 ‌/‌ 1389 به تایید محمود احمدی‌نژاد ‌رسیده است.در متن ‌این دستورالعمل اجرایی جدید شورای مشاوران رئیس‌جمهور آمده است که به منظور ارائه راهکارهای مناسب، پیشنهادها، انتقادها و اتخاذ تصمیمات سازنده در جهت هم‌افزایی نظرات مشاوران و همچنین انتظام بخشیدن به فرآیند ارائه مشاوره‌های تخصصی و فنی و استقرار سیستم بانک اطلاعاتی مشاوران و افراد صاحب‌نظر در حوزه‌های مشاوره‌ای مربوط شورای مشاوران رئیس‌جمهور تشکیل شده است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر