jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۳۷۲۶۷۷   ۲۲ آذر ۱۳۸۹  |  ۱۳:۴۳

معاون امور فرهنگی و آموزشی مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری گفت: رئیس مرکز امور زنان با ارسال نامه‌ای به رئیس‌جمهور خواستار اولویت کارمند زن برای اجرای طرح دورکاری شد که رئیس‌جمهور نیز با این درخواست موافقت کرد.

زهرا سجادی در گفت‌و‌گو با فارس با بیان اینکه یکی از مزایای دورکاری زنان کارمند ، رسیدگی بهتر به امور خانواده و فرزندان است، افزود: بحث دورکاری در دولت دهم با جدیت در حال پیگیری است و ادارات و وزارتخانه‌های مختلف برای اجرای آن در تلاش هستند.

سجادی اضافه کرد: هر دستگاهی موظف است 30 تا 40 درصد از نیروهای خود را به دورکاری و کار کردن در بیرون از محیط کار دعوت ‌کند که این مسئله موجب شد تا با توجه به مسئولیت زنان در خانه و تربیت فرزندان، رئیس مرکز امور زنان و خانواده با نوشتن نامه‌ای به رئیس جمهور درخواست کند تا زنان کارمند برای دورکاری در اولویت قرار گیرند.

وی با اشاره به اینکه دورکاری موجب آرامش فکری زنان می‌شود، گفت: زنان با حضور در محیط خانه‌ بهتر می‌توانند به خانه‌‌‌داری و رسیدگی به فرزندان بپردازند و این موضوع موجب افزایش بهره‌وری و حتی صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود.

معاون امور فرهنگی و آموزشی مرکز امور زنان و خانواده ریاست جمهوری در پایان خاطرنشان کرد: زنان شاغلی که حضور آنها در محیط کار، الزام و ضرورتی ندارد، امکان استفاده از طرح دورکاری را دارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
فاجعه بزرگ شروع شده است

فاجعه بزرگ شروع شده است

هورالعظیم جان ندارد. از این تالاب بین‌المللی شبحی بیشتر باقی نمانده است. لاشه هزاران ماهی و گاومیش‌هایی که در گل و لای مدفون شده‌اند از فاجعه‌ای خبر می‌دهد که پیامدهایش بیش از گذشته گریبان دیگر کلانشهرها و حتی پایتخت را خواهد گرفت.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر