jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۶۷۱۴۲   ۲۳ آبان ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۸

رئیس قوه قضاییه در دیدار اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: کانون وکلا، نهادی قانونی است که باید تعامل منطقی و صحیح با قوه‌ قضاییه داشته باشد و دستگاه قضایی از اصلاح و تقویت سازوکارهای کانون وکلا حمایت می‌کند. به گزارش واحد مرکزی خبر، آیت‌الله لاریجانی با اشاره به وجود برخی ذهنیت‌های منفی درباره وکلا در میان مردم و قضات افزود: متاسفانه اقدامات برخی افراد سودجو و تعدادی از واسطه‌گرها، چهره وکالت را مخدوش کرده است و کانون وکلا باید برای رفع این ذهنیت‌های منفی تلاش کند.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: قوه قضاییه از برنامه‌های کانون وکلا در رفع ذهنیت‌های منفی حمایت می‌کند.

آیت‌الله لاریجانی گفت: دستگاه قضایی همچنین آماده بررسی آرای کارشناسی اعضای ‌کانون وکلا در جهت اصلاح فرآیند وکالت و تدوین لایحه‌ای در این خصوص است.

رئیس قوه قضاییه برخی از اظهارنظرهای وکلا درخصوص اقدامات دستگاه قضایی و نیز مصاحبه‌ با رسانه‌های بیگانه را موجب وهن جامعه وکالت دانست و افزود: وکالت شغل شریفی است که امیدواریم شأن و منزلت آن از سوی وکلا بخوبی حفظ شود.لاریجانی فراهم کردن سازوکارهای اجرای طرح وکیل خانواده را خواستار شد و گفت: اجرای این طرح با همکاری دولت و همت کانون‌های وکلا، گامی موثر در کاهش مشکلات مردم و نیز دستگاه قضایی است.رئیس قوه قضاییه همچنین درخصوص مراجعه برخی قضات سلب صلاحیت شده به کانون‌های وکلا برای اخذ پروانه وکالت گفت: این قضات سلب صلاحیت شده حتی اگر مورد عفو نیز قرار گیرند، باز هم نمی‌توانند پروانه وکالت بگیرند و حق وکالت ندارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

مشتری بانک درگیر شناسه شهاب نیست

کد یا شناسه شهاب همان شناسه‌ای است که بانک‌ها مشتری را از طریق آن شناسایی می‌کنند،یعنی برای اشخاص حقیقی کد ملی، اشخاص حقوقی شناسه ملی و برای اتباع خارجی همان شماره فراگیر اتباع خارجی است.

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

فرانسه بر مدار سیاست اجبار

سیاست‌های فرانسه طی سال‌های گذشته تابعی از سازوکارهای دیپلماسی اجبار،‌ همکاری‌های حقوقی و فشارهای سیاسی علیه ایران بوده است.

گفتگو

بیشتر
راه میانبر رشد کسب‌وکار

گفت‌وگو با دکتر علی رودگر، از پایه‌گذاران هک رشد کسب‌وکار در ایران که موجب رشد بسیاری از کسب‌وکارهای نوپا و بزرگ‌ مقیاس کشور شده است

راه میانبر رشد کسب‌وکار

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
اسرار یک سکه مجازی

اگر از بیت‌کوین، ارزش آن، قوانین خرید و فروش و جزئیات دیگر آن خبر ندارید، این گزارش را بخوانید

اسرار یک سکه مجازی

غائله غربالگری

انتشار اخبار تایید نشده درباره حذف غربالگری اجباری با واکنش‌های مختلفی روبه‌رو شد

غائله غربالگری

پیشخوان

بیشتر