jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۳۶۶۶۵۴ ۲۲ آبان ۱۳۸۹  |  ۲۲:۵۷

رئیس قوه قضاییه در دیدار اعضای هیات مدیره کانون وکلای دادگستری مرکز گفت: کانون وکلا، نهادی قانونی است که باید تعامل منطقی و صحیح با قوه‌ قضاییه داشته باشد و دستگاه قضایی از اصلاح و تقویت سازوکارهای کانون وکلا حمایت می‌کند.

به گزارش واحد مرکزی خبر، آیت‌الله لاریجانی با اشاره به وجود برخی ذهنیت‌های منفی درباره وکلا در میان مردم و قضات افزود: متاسفانه اقدامات برخی افراد سودجو و تعدادی از واسطه‌گرها، چهره وکالت را مخدوش کرده است و کانون وکلا باید برای رفع این ذهنیت‌های منفی تلاش کند.

رئیس قوه قضاییه ادامه داد: قوه قضاییه از برنامه‌های کانون وکلا در رفع ذهنیت‌های منفی حمایت می‌کند.

آیت‌الله لاریجانی گفت: دستگاه قضایی همچنین آماده بررسی آرای کارشناسی اعضای ‌کانون وکلا در جهت اصلاح فرایند وکالت و تدوین لایحه‌ای در این خصوص است.

رئیس قوه قضاییه برخی از اظهارنظرهای وکلا درخصوص اقدامات دستگاه قضایی و نیز مصاحبه‌ با رسانه‌های بیگانه را موجب وهن جامعه وکالت دانست و افزود: وکالت شغل شریفی است که امیدواریم شأن و منزلت آن از سوی وکلا بخوبی حفظ شود.

لاریجانی فراهم کردن سازوکارهای اجرای طرح وکیل خانواده را خواستار شد و گفت: اجرای این طرح با همکاری دولت و همت کانون‌های وکلا، گامی موثر در کاهش مشکلات مردم و نیز دستگاه قضایی است.

رئیس قوه قضاییه همچنین درخصوص مراجعه برخی قضات سلب صلاحیت شده به کانون‌های وکلا برای اخذ پروانه وکالت گفت: این قضات سلب صلاحیت شده حتی اگر مورد عفو نیز قرار گیرند، باز هم نمی‌توانند پروانه وکالت بگیرند و حق وکالت ندارند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
مدیریت بی‌هوا

مدیریت بی‌هوا

روز‌های تقویم یکی‌یکی سیاه می‌شود، درست مانند آسمان این روزهای کلانشهرهای کشور‌ که غرق دود است اما آلودگی هوا داستان تازه‌ای نیست و این مشکل چند دهه است که برای شهروندان شاخ‌و‌شانه می‌کشد.

پیام امید برای پرستاران

پیام امید برای پرستاران

دیروز در روز پرستار، افراد زیادی به ما تبریک گفتند، اما یک تبریک بیشتر از همه باعث خوشحالی جامعه پرستاری شد؛ پیام تبریک رهبر معظم انقلاب که به جامعه پرستاری امیدی دوباره داد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر