jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۵۱۹۰۶   ۱۵ شهريور ۱۳۸۹  |  ۱۹:۰۰
 

به گزارش مهر، دکتر سید ضیاءالدین مظهری افزود: کلسیم یکی از مواد معدنی بسیار ضروری برای بدن است که در پیشگیری از پوکی استخوان در تمام سنین موثر است و یکی از عوامل بازدارنده شکستگی سر استخوان ران و ترک خوردن یا شکستگی لگن در سنین بعد از یائسگی زنان است.

وی اظهار کرد: مهم‌ترین منابع غذایی تأمین‌کننده کلسیم، شیر و فرآورده‌های شیری است. به طور مثال، یک لیوان شیریا ماست حاوی 240 میلی‌گرم کلسیم است.این متخصص تغذیه خاطر نشان کرد: مقدار نیاز روزانه به کلسیم، بستگی به سن، جنس، رنگ پوست و شرایط محیطی دارد و در افراد مختلف، متفاوت است.مظهری یادآور شد: دریافت کلسیم و سایر مواد مغذی مورد نیاز و انجام ورزش‌های مناسب با سن و تحرکات بدنی همراه با وارد کردن فشار بر استخوان‌ها موجب مستحکم‌تر شدن استخوان‌های بلند و همچنین لگن به بهترین وجه می‌شود.

وی گفت: از ‌ 35 تا 50 سالگی، خروج تدریجی قسمتی از ذخایر کلسیم استخوان‌های بدن آغاز می‌شود؛ بخصوص در زنان 42 تا 50 ساله که تغییراتی در روند سیکل ماهانه آنها به وجود می‌آید و علایم یائسگی و پیری بروز می‌کند و به علت تغییرات هورمونی، خواه ناخواه سالانه چند درصدی از تراکم استخوانی آنها کاسته می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

پایتخت ایران اسلامی و ضرورت توسعه فرهنگی و هنری

تهران به تعبیر بسیاری از اساتید و فعالان فرهنگی به عنوان پایتخت فرهنگی کشور محسوب می‌شود و بیشتر رویدادهای مهم فرهنگی و هنری و رسانه‌ای کشور در حوزه این کلانشهر روی می‌دهد و به نوعی جهتگیری و سمت و سوی فعالیت‌ های فرهنگی کشور در ارتباط با فعالیت‌ های انجام شده در این کلانشهر تعریف می‌شود.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر