jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۵۱۷۷۳   ۱۵ شهريور ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۹

معاون صنایع دستی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان لرستان از شرکت آثار برجسته ماشته‌بافی این استان در داوری‌های نشان اصالت سال جاری یونسکو خبر داد. علی مرزبان در این‌باره گفت: در سطح استان لرستان نیز چون سایر استان‌های کشور اطلاع‌رسانی مناسبی برای حضور هنرمندان در داوری‌های نشان اصالت یونسکو شده است. به گزارش خبرنگار ما از خرم‌آباد، وی با اشاره به این که 2 سال پیش داوری‌های نشان اصالت به میزبانی ایران برگزار شد، اظهار کرد: هنرمندان و صنعتگران استان لرستان نیز با تولیدات برتر خود در این داوری‌ها شرکت کردند.

مرزبان اضافه کرد: تا به حال تعدادی از آثار یکی از صنعتگران رشته ماشته‌بافی به منظور شرکت در این داوری‌ها انتخاب شده است. این آثار شامل یک روتختی و یک لباس محلی برگرفته از هنر اصیل ماشته‌بافی است. ماشته نوعی پارچه است و در دسته بندی رشته های صنایع دستی ، در دسته نساجی سنتی محسوب می شود، ماده اولیه آن پشم ریسیده است که در حال حاضر از نخ های پلی استرو اکریلیکی موجود در بازار استفاده می کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نقطه طلایی

نقطه طلایی

یک) عکس را خیلی وقت است گذاشته‌ام. جایی که همیشه جلوی چشمم باشد. پشت عکس، بابا با خودکار آبی و خط شکسته نستعلیق نوشته: «باغ اکبرآقا- نوروز۱۳۶۵ - با محمدمهدی جان».

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

از دکتر نجیب تا دکتر غنی

حملات و ترورهای مرگبار در سراسر افغانستان به امری روزمره بدل شده‌است. هر کسی هم می‌تواند هدف باشد.

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

رشته ‌کوه‌هایی به نام پدر

از یک سنی به بعد، دیگر شخص و انسان نیستند. تبدیل می‌شوند به یک مفهوم. یک مکتب، یک تفکر. بعضی وقت‌ها با یک من عسل نمی‌شود خوردشان.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
یک عصر متفاوت

در مرحله نیمه‌نهایی عصرجدید چه اتفاقاتی افتاد؟ به همراه جزئیاتی از چگونگی برگزاری مرحله پایانی

یک عصر متفاوت

پیشخوان

بیشتر