jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۳۴۶۲۹۷   ۲۳ مرداد ۱۳۸۹  |  ۱۸:۵۱

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران با اشاره به ابتلای حدود چهار میلیون نفر از جمعیت کشور به دیابت اظهارداشت: در حدود همین تعداد نیز در معرض ابتلا به این بیماری هستند.

دکتر ایرج خسرونیا با تاکید بر ضرورت پیشگیری از بیماریهای خطرناک پیش از بروز عوارض آنها، به مهر گفت: درمان بیماریهای مزمن مانند دیابت، سرطان و... بسیار هزینه بر است که بعضا بهبودی در روند درمان حاصل نمی شود.

وی با بیان این مطلب که 50 درصد افراد دیابتی از بیماری خود اطلاع ندارند، افزود: معمولا این افراد زمانی به پزشک مراجعه می کنند که دچار اختلال دید، نارسایی کلیه و سایر بیماریها شده اند.

آخرین مطالعات نشان می دهد که 7/8 درصد از جمعیت 25 تا 65 ساله کشور درگیر بیماری دیابت هستند.

خسرونیا گفت: اگر بتوان این قبیل بیماریها را در همان روزها و ماههای اول تشخیص داد روند درمان نیز بسیار راحت تر و کم هزینه تر است.

ایران در منطقه ای قرار دارد که شیوع دیابت نسبت به آمار جهانی در آن بیشتر است.

رئیس جامعه پزشکان متخصص داخلی ایران با بیان اینکه آزمایشهای بالینی سالیانه در جوامع توسعه یافته به منظور کاهش هزینه های درمان بیماریهای خطرناک به صورت مداوم انجام می شود گفت: اجباری نبودن معاینات دوره ای و آزمایشهای سالیانه در کشور باعث شده روند درمان بیماریهای خطرناک همچون دیابت، سرطانها و... به دلیل بروز عوارض آنها، به سختی و دشواری دنبال شود و هزینه های درمان نیز افزایش یابد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محیط‌ زیست نیازمند تحول

محیط‌ زیست نیازمند تحول

دولت سیزدهم در گام‌اول باید دریاچه ارومیه و اتفاقاتی را که پیرامون آن افتاد از لوث ناکارآمدی‌ ها پاک کند. در مرحله بعد باید نظارتی دقیق بر تمام عملکردهای صورت‌گرفته داشته باشد و پس از آن به قید فوریت برنامه عملیاتی کارآمدی درباره احیای دریاچه ارومیه تهیه کند.

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

فرصت افزایش سرمایه‌ اجتماعی

خبر کوتاه بود: «سیزدهمین رئیس‌ جمهور ایران انتخاب شد». به بهانه این خبر می‌خواهم به چند نکته اشاره کنم که چگونه می‌توان این انتخاب را تبدیل به یک فرصت کرد تا مردم رنگ آرامش را بیشتر ببینند.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر