Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۴۲۲۱۱ ۰۲ مرداد ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۷

آلبرتو کونتادور در هوای سرد و مه‌آلود فرانسه برای سومین بار بر قله توردو فرانس ایستاد، تا اسپانیایی‌ها پس از فتح مسابقات تنیس ویمبلدون توسط رافائل نادال و قهرمانی در جام جهانی 2010 فوتبال، حالا بهانه‌ای دیگر برای جشن و پایکوبی داشته باشند. این دوچرخه‌سوار اسپانیایی، قهرمانی خود در توردوفرانس امسال را در مرتفع‌ترین نقطه کوه‌‌های پیرنه به نام کور دوو تورماله جشن گرفت. این منطقه اولین بار در سال 1910 میلادی برای برگزاری آخرین دور دوچرخه‌سواری فرانسه انتخاب و به رسمیت شناخته شد و جالب آن که ژاک گوده، موسس توردوفرانس خود، زاده روستایی در همین منطقه کوهستانی است.

او پس از بیرون رانده شدن نیروهای ایتالیایی در جنگ جهانی دوم از خاک فرانسه، توردوفرانس را به یاد بازسازی مرز فرانسه تاسیس کرد و از سال 1936 تا 1978، شخصا نظارتی رسمی روی این مسابقات داشت. اندی ریموند شلک از لوکزامبورگ و خواکین رودریگس از اسپانیا، قهرمانانی بودند که امسال پس از آلبرتو کونتادور عناوین دوم و سوم مسابقات دوچرخه‌سواری توردوفرانس را از آن خود کردند. نیکلاس سارکوزی، رئیس‌جمهور فرانسه شخصا با حضور در ارتفاعات کوه‌های پیرنه از قهرمانان توردوفرانس تقدیر کرد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیدار سینه‌سوختگان با مرادشان

دیداری كه در 30 آبان 98 برگزار شد، توفیقی بود كه رفیق راه جمعی از یاران شد؛ جمعی از سینه‌ سوخته‌ ها، راویان و آفتاب‌ خورده‌های سرزمین‌های خونین دوران هشت سال دفاع مقدس كه به نمایندگی از همرزمان‌ شان به دیدار رهبر معظم انقلاب شتافتند.

جهاد همچنان باقی است

جهاد همچنان باقی است

چهلمین سال است که مردم ایران آغاز یک دفاع را جشن می‌گیرند. هرچند جنگ، تلخی و سختی و سیاهی دارد، اما آغاز دفاع‌مقدس از 31شهریور شروع فصل جدیدی از جهاد و ایستادگی بود که ثمره آن، امروز مصونیت‌بخشی نظام در ساحات مختلف است.

وقت‌کشی به نفع کرونا

وقت‌کشی به نفع کرونا

دیروز رئیس‌جمهور از احتمال بازگشت برخی محدودیت‌های ناشی از شیوع کرونا در بعضی از استان‌ها خبر داد و به نظر می‌رسد بعد از گذشت حدود سه هفته از آغاز موج سوم همه‌گیری کرونا در ایران، دولت بالاخره به فکر اجرای تدابیری سختگیرانه برای کنترل این موج افتاده است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر