مسابقات جام جهانی فوتبال که امسال در آفریقای جنوبی برگزار می شود به تنهایی در سال جاری بیش از 15 میلیارد رند معادل 4.1 میلیارد دلار عاید اقتصاد این کشور می‌کند.
کد خبر: ۳۳۵۰۷۹

به گزارش خبرگزاری میراث فرهنگی ، مسابقات جام جهانی فوتبال که امسال در آفریقای جنوبی برگزار می شود به تنهایی در سال جاری بیش از 15 میلیارد رند معادل 4.1 میلیارد دلار عاید اقتصاد این کشور می کند. (رند واحد پول آفریقای جنوبی است)
 
پراوین جانداس گوردان وزیر دارایی آفریقای جنوبی با اعلام این مطلب گفت: «پیش ازاین پیش بینی شده بود که 0.5 درصد از درآمدها بر روند رشد اقتصاد کشور درسال جاری بیفزاید. ازاین میان طبق ارزیابی های انجام شده ازسوی خزانه ملی کشور توریست های جام جهانی با اقامت در هتل ها و صرف غذا در رستوران ها و نیز استفاده از خدمات حمل و نقل درحدود 15 میلیارد رند به اقتصاد این کشور تزریق می کنند.»
 
وی افزود:«اما این درآمد درتمام بخش های اقتصاد به گردش در می آید و منافع آن بسیار وسیع تر از آن است که صرفا در بخش هتلداری و صنایع حمل و نقل بماند.»
 
براساس آمارهای منتشر شده ازسوی منابع اطلاعات مالی ،بازی های المپیک درآمد های هنگفتی به بزرگترین اقتصاد افریقا تزریق می کند که اثار مثبت آن درکشورهای هم مرز با افریقای جنوبی نیز مشاهده خواهد شد.
 
این در حالی است که میزبانی بازی های جام جهانی برای دولت آفریقای جنوبی تاکنون هزینه ای نزدیک به یک سوم کل بودجه سالانه کنیا دربرداشته که درحدود 30 میلیارد رند تنها برای تقویت و به روز کردن سیستم های حمل و نقل و ارتقای سیستم های ارتباطات و به ویژه احداث شش استادیوم جدید و نیز ارتقای دادن چهار استادیوم دیگر هزینه کرده است.
 
همچنین 13 میلیارد رند صرف ارتقا و بهسازی سیستم حمل و نقل و شبکه ارتباطات از راه دور کرده است. علاوه بر این 1.5 میلیون رند نیز برای ارتقای تکنولوژی های تلوزیونی ونیز مبالغ جداگانه ای توسعه پهنای باند دسترسی به اینترنت هزینه کرده است.
 
علاوه براین بیش از 1.3 میلیون رند نیز در بخش خدمات امنیتی هزینه شده است که به منظور مقابله با جرائم و مخاطرات احتمالی صرف شده است.
 
وزیر اقتصاد آفریقای جنوبی یادآور شده است که صرف 11.7 رند تنها برای احداث یا به سازی 10 استادیوم ورزشی استاندارد سبب ایجاد 66 هزار شغل و تولید 7.4 میلیارد راند و نیز  2.2 میلیارد رند که صرف پرداخت دستمزدها شده ، کمک مهمی در کاهش فقر درکشور خواهد داشت.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها