رئیس شورای رقابت گفت: با ارسال نامه‌ای به بورس اعلام کرده‌ام در صورت خرید بلوک‌های 18 درصدی ایران‌خودرو و سایپا توسط مجموعه‌های این دو شرکت، مانع از قطعی شدن معامله این دو بلوک خواهم شد. جمشید پژویان در گفتگو با فارس، با اشاره به در پیش‌ رو بودن عرضه 2 بلوک 18 درصدی از سهام ایران‌خودرو و سایپا در 31 خرداد و اول تیرماه اظهار کرد: در آخرین جلسه شورای رقابت به ابعاد این واگذاری‌ها پرداخته و اقدامات و تصمیمات اتخاذ شده به اطلاع شورا رسانده شد.
کد خبر: ۳۳۴۷۰۶

وی ادامه داد: در این رابطه ضمن اعلام موضوع به شورای رقابت، طی نامه‌ای به بورس اعلام کرده‌ام هیچ‌یک از وابستگان به 2 گروه ایران‌خودرو و سایپا نمی‌توانند خریدار بلوک‌های عرضه شده ‌باشند، در این صورت مانع از قطعیت این معامله خواهم شد.

پژویان با بیان این‌که عرضه 2 بلوک یادشده از سوی سازمان خصوصی‌سازی در موعد مقرر مانعی ندارد، ادامه داد: شورای رقابت با توجه به اهمیت این واگذاری‌ها از گذشته به این موضوع ورود پیدا کرده بود. از طرف دیگر با توجه به واگذاری سهام این دو شرکت توسط دولت، انتظار می‌رود با این نقل و انتقال (البته بدون حضور وابستگان) وضعیت شرکت‌های خودرویی بهتر از گذشته شود؛ چراکه با این اتفاق، مدیریت دولتی این دو شرکت نیز منتقل خواهد شد که هدف اصلی برای خصوصی‌سازی است.

پژویان تاکید کرد: بنابراین شورای رقابت، موضوع عرضه و واگذاری سهام دو شرکت ایران‌خودرو و سایپا را پیگیری و رصد خواهد کرد تا هم تجمع و خرید سهام در دست گروه خاصی نباشد و هم این‌که انتقال مدیریت به طرز صحیحی انجام شود.سازمان خصوصی‌سازی 31 خرداد‌ماه ابتدا یک میلیارد و 134 میلیون سهم ایران خودرو را به قیمت تابلوی بورس در روز عرضه به اضافه 80 درصد به شرط آن که قیمت هر سهم از 300 تومان کمتر نباشد و به ارزش پایه 4/3 هزار میلیارد تومان روی میز فروش می‌گذارد، سپس اول تیرماه یک میلیارد و 872 میلیون سهم سایپا را به ارزش پایه 6/5 هزار میلیارد تومان و به قیمت تابلوی بورس در روز عرضه، بعلاوه 50 درصد به شرط آن که نرخ هر سهم از 300 تومان کمتر نباشد، عرضه خواهد کرد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها