jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۳۴۴۲۴ ۲۴ خرداد ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۵

یک موسسه اقتصادی در لندن با انتشار گزارشی می‌گوید، بخش اطلاعات ارتش پاکستان نه تنها به حمایت مالی از شبه نظامیان طالبان در افغانستان و آموزش آنها می‌پردازد بلکه در شورای رهبری این جنبش دارای نماینده است و تاثیر بسزایی در عملیات‌های طالبان دارد. به گزارش خبرگزاری ایسنا، در این گزارش که دیروز از سوی مدرسه اقتصاد لندن منتشر شده‌، آمده است،‌ طالبان سیاست رسمی آژانس اطلاعاتی پاکستان(ISI) است. با وجود این که مدت زمان طولانی است که سوء ظن‌هایی مبنی بر ارتباط آژانس اطلاعاتی پاکستان و شبه نظامیان افراط‌گرا وجود داشت اما انتشار این گزارش می‌تواند باعث افزایش نگرانی‌ها در غرب بر سر تعهد پاکستان برای کمک به پایان یافتن جنگ در افغانستان شود.

این گزارش از سوی دو مقام ارشد امنیتی در غرب مورد تایید قرار گرفته است. به گزارش خبرگزاری رویترز‌، در این گزارش همچنین آمده است:‌ آصف‌علی زرداری‌، رئیس‌جمهور پاکستان در اوایل سال جاری میلادی با برخی از زندانیان ارشد طالبان دیدار کرده و به آنها وعده آزادی و کمک به عملیات شبه نظامیان داده است. در ادامه این گزارش آمده حمایت از طالبان در عالی‌ترین سطح دولت مدنی پاکستان مورد تایید است. در این گزارش که براساس مصاحبه با فرماندهان طالبان و وزیران سابق این گروه و مقامات امنیتی غربی و افغان تدوین شده آمده است: به نظر می‌رسد پاکستان سیاست بازی دوگانه را در پیش گرفته است. این گزارش روابط پاکستان و آمریکا را بویژه در زمینه مبارزه با تروریسم به‌شدت تحت تاثیر قرار خواهد داد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر