jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۳۳۶۲۰ ۲۰ خرداد ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۱

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا تاکید کرد: در طول 20 سال گذشته، مواضع حکیمانه و مدبرانه رهبر معظم انقلاب در قضایای حمله آمریکا به عراق و افغانستان یا مواضع و بیانیه‌های شجاعانه ایشان در دفاع از مردم فلسطین و غزه و دفاع جانانه ایشان از بلاد اسلامی و ملت‌های مسلمان لبنان و عراق و فلسطین به ظهور رسید. به گزارش مهر، سردار سرلشکر سیدیحیی رحیم‌صفوی، دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا در امور نظامی در گفتگویی به تشریح دیدگاه خود پیرامون نقش رهبر انقلاب در معادلات منطقه‌ای پرداخت و گفت: در حقیقت ایشان نگاه جامعی در رابطه با سرنوشت مسلمانان و سرنوشت سیاسی ملت‌های اسلامی دارند و در جهت روشنگری نسبت به ملت‌های اسلامی و نگاه به آینده‌ مسلمان‌ها و وحدت مسلمین جهان، وحدت در مقابل ظالمان جهانی مانند آمریکایی‌ها، وحدت برای دفاع از بلاد اسلامی و ملت‌های اسلامی نظیر وحدت برای مقابله با رژیم صهیونیستی حرکت می‌کنند.

رحیم‌صفوی با تاکید بر این که رهبر انقلاب در بحران‌های پیرامونی ایران و مسائلی که جهان اسلام را تهدید می‌کند، دوراندیشی و قدرت مدیریتی‌شان را نشان دادند، تاکید کرد: جنگ 22 روزه رژیم صهیونیستی علیه منطقه غزه، تنها امید مردم این منطقه در این مقاومت جانانه به رهبری و ملت و دولت اسلامی ایران بود. وی خاطرنشان کرد: ملت بزرگ ایران نیز به رهبری آیت‌الله خامنه‌ای در مقابل آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها با اقتدار در طی 20 سال گذشته ایستاده است.

دستیار و مشاور عالی فرمانده کل قوا به بیان خاطره پرداخت و گفت: زمانی که آمریکا به کویت نیرو فرستاد تا نیروهای عراقی را از این کشور خارج کند، برخی در داخل ایران می‌گفتند که ما باید برویم در کنار صدام و علیه آمریکا بجنگیم، حتی در مجلس بعضی‌ها هم این صحبت‌ها را عنوان می‌کردند؛ اما رهبر معظم انقلاب اسلامی هم تجاوز عراق به کویت و هم حمله آمریکایی‌ها به عراق را محکوم کردند و هم از این که خطری متوجه ایران شود، جلوگیری کردند. رحیم‌صفوی همچنین به مدیریت و تدابیر رهبر معظم انقلاب در حوادث بعد از 11 سپتامبر در آمریکا از جمله حمله این کشور به افغانستان پرداخت و افزود: آمریکایی‌ها قصد داشتند در عراق یک صدام دیگر را جایگزین کنند که باز عراق به یک دشمن برای ایران تبدیل شود؛ اما مدیریت سیاست خارجی ایران و تاثیرگذاری سخنان و توصیه‌های رهبر انقلاب بر مردم، گروه‌های سیاسی و علمای عراق مانع از دستیابی آمریکا به این هدف شد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
یک افسوس همیشگی

یک افسوس همیشگی

سینماگرانی که بیانیه محکومیت ترور شهید فخری‌ زاده را امضا کرده‌اند و نیز تمام آنهایی که نتوانستند آن را امضا کنند، بدون تردید باور دارند که ترور در هر شکلی محکوم است، چه رسد به ترور بزرگمردی که خدمات ارزنده‌ای به کشور داشته و فردی موثر بوده است.

فرق چرا با چگونه

فرق چرا با چگونه

در یک عملیات تروریستی، ترور شدیم. این دومین اتفاق مهم تروریستی در بازه‌ یک‌ساله بود که مردم از دوربین رسانه مشاهده‌‌اش کردند، غرورشان جریحه‌دار شد و ناراحت شدند.

پایان تعهدات یکطرفه

پایان تعهدات یکطرفه

اقدام اخیر مجلس شورای اسلامی در تصویب دو فوریت طرح اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها، گامی مثبت و مهم در جهت برداشتن محدودیت‌های فعالیت‌های هسته‌ای است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر