امسال 40 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی به مجموعه جهانی بیستون اختصاص یافته است که قطعا" باعث ایجاد تغییرات چشمگیری در این مجموعه جهانی خواهد شد .
کد خبر: ۳۳۲۴۷۹

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی سازمان میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری استان کرمانشاه ، داوود دانشیان مدیر پایگاه میراث جهانی بیستون گفت:با تخصیص این اعتبارکه قابل مقایسه با سالهای گذشته نیست ، طرح ساماندهی مجموعه جهانی بیستون سرعت بیشتری یافته است .

وی تصریح کرد: طرح ساماندهی مجموعه جهانی بیستون از سال 87 آغاز شده است و با توجه به میزان اعتباراتی که هر سال به این مجموعه اختصاص می یابد این طرح را به پیش می بریم .

وی افزود: طرح های مطالعاتی در مجموعه جهانی بیستون ادامه دارد و در بعضی از بخش ها می خواهیم وارد مرحله اجرا شویم .

دانشیان گفت: طرح ساماندهی مجموعه جهانی بیستون شامل 35 هکتار از محوطه این اثر است که از درب ورودی آغاز می شود .

وی ایجاد سرویس های بهداشتی ، فضاهای نشیمن و روشنایی محوطه را از جمله اقداماتی عنوان کرد که امسال در راستای طرح ساماندهی در این مجموعه جهانی انجام می شود.

دانشیان افزود: اتمام کاروانسرای شاه عباسی ( واقع در محوطه بیستون ) نیز از دیگر اقدامات درهمین راستاست که امیدواریم با تامین زیرساختهای لازم ، این اثر تا پایان امسال مورد بهره برداری قرار گیرد.

وی همچنین از تدوین برنامه های مستند سازی پایگاه جهانی بیستون خبر داد و تصریح کرد: تهیه نقشه های محوطه تاریخی بیستون شامل حریم ملی و جهانی ، مستند سازی تصویری آثار تاریخی بیستون و مستندسازی تپه ها و محوطه های تاریخی در حریم بیستون از جمله این برنامه هااست.

وی در ادامه بااشاره به رشد قابل توجه اعتبارات امسال بیستون نسبت به سال گذشته گفت : سال گذشته اعتبارات استانی برای این مجموعه جهانی ناچیز بود و اعتبارات ملی هم حدود هشت میلیارد و 500 میلیون ریال بود.

وی افزود: امسال رقم اعتبارات ملی مجموعه جهانی بیستون هنوز تعیین نشده است.

مدیر پایگاه میراث جهانی بیستون در پایان گفت : با اعتبار خوبی که امسال با حمایت استاندار کرمانشاه از محل اعتبارات استانی به مجموعه جهانی بیستون اختصاص یافته است قطعا" تغییرات چشمگیری در این اثر رخ خواهد داد و تا پایان سال مجموعه جهانی بیستون را متقاوت از سالهای قبل خواهیم دید.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰
فرزند زمانه خود باش

گفت‌وگوی «جام‌جم» با میثم عبدی، کارگردان نمایش رومئو و ژولیت و چند کاراکتر دیگر

فرزند زمانه خود باش

نیازمندی ها