سناریویی که غلط از آب درآمد

نقشه طلافروش برای ربودن طلاها

طلافروش کیفی که سناریوی سرقت 30 کیلو طلا را نوشته بود ، در سکانس آخر، دستبند پلیس را بر دستان خود احساس کرد.
کد خبر: ۳۳۲۴۰۴

به گزارش «جام‌جم»، چند روز پیش مردی با حضور در پلیس آگاهی استان خراسان رضوی در حالی که بسیار مضطرب و نگران نشان می‌داد، با طرح شکایتی گفت، چند سال است در زمینه حمل و فروش طلا به شهرهای مختلف فعالیت می‌کند و چند ساعت پیش، پس از ترک نیشابور، حوالی این شهر از سوی چند سارق مسلح که سایه به سایه او را تعقیب می‌کرده‌اند، مورد حمله قرار گرفته است.

شاکی افزود: سارقان مسلح که نقاب به چهره داشتند، با سد کردن راهش، او را از خودرو بیرون کشیدند و پس از ضرب و جرح ، 30 کیلو طلایی را که طلافروشان تهران و اصفهان به امانت به وی سپرده بودند، سرقت کرده و متواری شدند.

وی افزود: سارقان مسلح تهدید کردند در صورت طرح شکایت علیه آنها ، او را به قتل خواهند رساند.

اظهارات ضد و نقیض

سرهنگ ماشاءالله صادقی، رئیس پلیس آگاهی استان خراسان رضوی در این باره به «جام‌جم» گفت: پس از طرح شکایت از سوی طلافروش کیفی و تشکیل پرونده با بررسی اظهارات وی مشخص شد مرد شاکی اظهارات متفاوتی را درباره سرقت طلاها عنوان کرده است.

صادقی اضافه کرد: پس از گزارش موضوع به مقام قضایی، وی به پزشکی قانونی انتقال یافت و در معاینه، آثار ضرب و جرح در بدن مرد شاکی مشاهده نشد.

به این ترتیب کارآگاهان پلیس آگاهی به تحقیق درباره سوابق و وضعیت اجتماعی شاکی پرداختند که نتایج تحقیقات نشان داد وی به افراد مختلفی بدهکار است و از چند ماه پیش، از سوی طلبکاران تحت فشار قرار داشته است.

اعتراف به نقشه ساختگی

رئیس پلیس آگاهی استان خراسان رضوی تصریح کرد: با جمع‌بندی این اطلاعات، مرد شاکی سرانجام زبان به اعتراف گشود و گفت با طراحی نقشه حساب شده قصد سرقت 30 کیلو طلای امانتی را داشته است تا با فروش آن، بدهی خود را پرداخت کند. وی افزود: پس از این که با دریافت طلا از طلافروشان تهرانی و اصفهانی عازم مشهد شدم، در میانه راه با پنهان کردن طلاها، وانمود کردم 30 کیلو طلا از سوی سارقان مسلح نقابدار به سرقت رفته است و ....

سرهنگ صادقی افزود: در پی این اعترافات، دستور قضایی مبنی بر بازداشت متهم صادر و تحقیق از وی برای کشف زوایای پنهان این پرونده ادامه دارد.

newsQrCode
ارسال نظرات در انتظار بررسی: ۰ انتشار یافته: ۰

نیازمندی ها