Logo jame jam online for Site - SVG - Positive
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۲۷۱۸۱ ۱۹ ارديبهشت ۱۳۸۹  |  ۰۰:۰۶

«او یکی از خیره‌کننده‌ترین کارگردان‌های حال حاضر سینماست» این جمله ابتدایی بیانیه مسوولان برگزارکننده جشنواره سینمایی ونیز در وصف کوئنتین تارانتینو است، چراکه آنها تصمیم گرفته‌اند این کارگردان مولف و صاحب‌سبک آمریکایی را به عنوان رئیس هیات داوران خود انتخاب کنند. دفتر جشنواره ونیز اعلام کرد که مارکو مولر، مدیر جشنواره ونیز، تارانتینو را برای ریاست هیات داوران در شصت و هفتمین دوره جشنواره در سال 2010 در نظر گرفته است. تارانتینو در دهه 1990 با فیلم‌هایی مانند «سگ‌های‌انباری»، «قصه‌های عامیانه» و «جکی براون» به شهرت رسید.

منتقدان او را مستعد‌ترین نماینده‌ نسل سینماگران نوجوی دهه 1990 می‌دانند. او غالبا تهیه‌کننده و سناریست فیلم‌های خود نیز بوده است.

آخرین فیلم سینمایی تارانتینو به نام «لعنتی‌های بی‌آبرو» (2009) داستانی تخیلی را در دل جنگ جهانی دوم روایت می‌کند.

تارانتینو در اصل نورچشمی جشنواره سینمایی کن به شمار می‌رود. شهرت جهانی او با فیلم «قصه‌های‌عامیانه» شروع شد که در سال 1994 از جشنواره کن، جایزه نخل طلایی را کسب کرد.

تارانتینو در سال 2004 رئیس هیات داوران جشنواره کن را هم به عهده داشت.

جشنواره ونیز، در کنار جشنواره‌های کن و برلین، یکی از 3 جشنواره مهم جهان سینما به شمار می‌رود.

راه و رسم جشنواره‌ ونیز، این قدیمی‌ترین رویداد سینمایی جهان، در مقایسه با جشنواره کن، به طور کلی محافظه‌کارانه و سنت‌گرا ارزیابی شده است.

به گزارش ایلنا، «جایی» به کارگردانی سوفیا کوپولا که بخشی از آن در ایتالیا فیلمبرداری شده، فیلم نوآر «جاده رو به هیچ‌ کجا» ساخته مونته هلمان، «میرال» به کارگردانی جولین شنیبل با بازی فریدا پینتو، (میلیونر زاغه‌نشین) وPotiche ساخته فرانسوا اوزون با بازی کاترین دونو و و ژرار دوپاردیو از فیلم‌هایی هستند که به احتمال زیاد در بخش رسمی این دوره جشنواره ونیز به نمایش درمی‌آیند.

آنگ‌لی، فیلمساز سرشناس هنگ‌کنگی نیز جایزه شیر طلای یک عمر دستاورد شصت و هفتمین دوره جشنواره فیلم ونیز را دریافت می‌کند.

جشنواره ونیز اول سپتامبر 2010 (10 شهریور) در ونیز (ساحل لیدو) شروع می‌شود و 11 سپتامبر با اعطای شیرهای طلایی و نقره‌ای به پایان می‌رسد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر

مهارت تحکیم بنیان خانواده پس از فرزندآوری

ازدواج پیش از داشتن فرزند، قراردادی است برای آماده ساختن آسایش جسمانی و روانی متقابل، ولی پس از بچه دار شدن معنی حقیقی خود را به دست می آورد. خانواده همیشه در بین تمامی جوامع بشری به عنوان اساسی‌ترین نهاد اجتماعی، منشاء فرهنگ‌ها، تمدن ها و تاریخ بشر بوده است. توجه به خانواده و حمایت و هدایت آن به جایگاه واقعی و متعالی‌ خود، همواره سبب اصلاح خانواده انسانی و غفلت از آن موجب دور شدن بشر از حیات حقیقی و سقوط به ورطه هلاکت و ضلالت بوده است. 

سختی‌های موج سوم کرونا

سختی‌های موج سوم کرونا

چند روزی است اوضاع بیمارستان مسیح‌دانشوری به‌عنوان یکی از مهم‌ترین بیمارستان‌های مرجع کرونا در ایران نگران‌کننده شده و روزانه حدود 200بیمار به اورژانس کرونای این بیمارستان مراجعه می‌کنند.

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

راهکار های کسب مهارت همسرداری قبل از ازدواج

نظام خانواده یک نهاد اساسی و محوری در جامعه است و به عنوان هسته اولیه برای سایر نهادهای اجتماعی به شمار می رود. همانطور که نظام های بزرگ اجتماعی، قوانین و حقوق خاص خودشان را در ارتباط با اداره و استحکام و رشد و بالندگی دارند لذا جهت تحکیم بنیان خانواده باید خانواده ها را آموزش داد. بدین ترتیب با توجه به تاثیر مستقیم آموزش بر وضعیت زوجین، شناسایی و تعیین عللی که به بهبود روابط زناشویی منجر می شود، در پیشگیری از مشکلات آنان نقش موثری خواهد داشت.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر