jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۱۷۴۴۵   ۲۳ اسفند ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۳

مجلس، دولت را موظف کرد بدهی‌های خود به بانک‌ها را تا پایان شهریور 89 پرداخت کند. به گزارش «جام‌جم»، در ادامه رسیدگی به لایحه بودجه سال آینده، دولت موظف شد بدهی خود به بانک‌هایی که حداقل 50 درصد سهام آنها را به اشکال گوناگون از جمله سهام عدالت واگذار کرده است تا پایان شهریور از محل سهام دولت پرداخت کند.

همچنین 2 درصد درآمد حاصل از فروش نفت خام و گاز طبیعی به استان‌های نفتخیز و گازخیز و شهرستان‌ها و بخش‌های محروم کشور اختصاص می‌یابد.

مهلت ارائه اساسنامه نفت تا تیر ماه

براساس این گزارش، دولت موظف شد اساسنامه شرکت ملی نفت را تا تیر سال آینده به مجلس ارائه کند.مصوبه دیگری وزارت نفت را موظف کرد از طریق شرکت‌های تابعه، علاوه بر فهرست طرح‌های سرمایه‌گذاری مربوط به نفت و گاز، مبالغ آن را نیز تا پایان شهریور به کمیسیون‌های برنامه و بودجه و انرژی مجلس ارائه کند.همچنین مجلس، شهرداری‌ها و وزارت نفت را مجاز به انتشار اوراق مشارکت کرده و اجازه داد تا سقف 50 هزار میلیارد ریال اوراق مشارکت منتشر کند.

نحوه انتخاب هیات مدیره بنگاه‌های قابل واگذاری

با تصویب مجلس، نحوه انتخاب هیات مدیره بنگاه‌های دولتی قابل واگذاری که در فهرست واگذاری قرار می‌گیرند، با تشکیل مجمع عمومی فوق‌العاده صورت می‌گیرد و این مجمع عهده‌دار انتخاب هیات‌مدیره می‌شود.همچنین مجمع عمومی شرکت‌های مزبور موظف به انتقال سهام فروخته شده به خریداران (اعم از نقدی، قسطی یا رد دیون)‌ حداکثر ظرف یک ماه هستند و در جایگزینی نمایندگان سهام مدیریتی و کنترلی فروخته شده در هیات مدیره به جای اعضای قبلی اقدام می‌کنند.با تصویب مجلس، عضویت اشخاص حقیقی دولتی در هیات‌مدیره بیش از یک شرکت دولتی در صورتی مجاز خواهد بود که تنها از یک شرکت حق‌الزحمه دریافت کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر