jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۳۱۶۹۳۴   ۲۲ اسفند ۱۳۸۸  |  ۲۲:۱۵

فرانسه قصد دارد 250 هزار دانشجوی خارجی فعلی در این کشور را تا سال 2020 به 750 هزار نفر افزایش دهد و با دانشگاه های آمریکا رقابت کند.

روزنامه لوفیگارو نوشت: «بین سال های 2000 تا 2015 تعداد دانشجویان کشورهای مختلف جهان به 100 تا 200 میلیون نفر خواهند رسید. مدارس فرانسه تلاش زیادی دارند بخش قابل ملاحظه ای از دانشجویان مذکور را که بیشتر از قاره آسیا خواهند بود جذب کنند.»

برخی معتقدند اکنون که خانواده های متوسط آسیایی و افریقایی حاضرند مبالغی را برای تحصیل فرزندان خود در کشورهای انگلیسی زبان هزینه کنند چنان چه برای دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در فرانسه نیز کمک هزینه هایی در نظر گرفته شود، درآمدهای فرانسه از محل تحصیلات دانشجویان خارجی تا 5 میلیارد یورو در سال افزایش خواهد یافت ولی هنوز دولت فرانسه با این کار موافقت نکرده است.

از سوی دیگر برخی معتقدند که در نظام آموزشی عالی فرانسه، آموزش به سبک فرانسوی از ارزش خاصی برخوردار می باشد و بهتر است بیشتر روی آن کار شود. برای بهره برداری از آموزش های عالی دانشجویان خارجی که حاضرند هزینه های آن را بپردازند نیز باید به دنبال ایجاد و ساخت دانشگاه های فرانسوی در خارج از خاک فرانسه بود. این همان کاری که چینی ها و هندی حال قویا آن را دنبال می کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
هشدارهای مهم برای خانه تکانی

هشدارهای مهم برای خانه تکانی

به روزهای پایانی سال نزدیک می‌شویم و در این روزها تقریبا تمام زنان ایرانی بر اساس یک سنت بسیار پسندیده که به آن خانه تکانی گفته می‌شود، مشغول نظافت و پاکسازی منازل خواهند شد.

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

قطعنامه صادر می‌شد دلیلی برای ادامه برجام وجود نداشت

در مورد موضوع عقب‌نشینی غرب از صدور قطعنامه علیه جمهوری اسلامی می‌توان گفت نوعی عقلانیت بین اعضای شورای حکام یا حداقل حرکت به سمت عقلانیت از سوی آنها وجود دارد و در این ارتباط هشدار افراد عاقل در جامعه جهانی منجر شد آنها از صدور قطعنامه ضدایرانی خودداری کنند؛ چرا که در صورت صدور قطعنامه، دیگر دلیلی برای حضور جمهوری اسلامی در برجام بی‌خاصیت وجود نداشت و به این ترتیب دست ایران برای کنار گذاشتن آن بازتر می‌شد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر