jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۳۱۶۹۲۰   ۲۲ اسفند ۱۳۸۸  |  ۱۹:۳۹

تعدادی از مهمترین شبکه های سازمان یافته جنگ سایبری آمریکا که ازجانب گروه های ضد انقلاب راه اندازی شده بود، با عملیات پیچیده امنیتی در حوزه فناوری اطلاعات وارتباطات، برخی متهمان و عناصر مرتبط و مؤثر آنها شناسایی و 30 نفر از آنان دستگیر شدند.

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از دادسرای عمومی و انقلاب تهران،  در سال 2006 میلادی در اجرای طرح «بی ثبات سازی ایران» که ازجانب سازمان سیا تهیه و با اختصاص بودجه چهارصد میلیون دلاری ازجانب کنگره آمریکا، با دستور «بوش» ابلاغ و عملیاتی شد.

راه اندازی نوع جدیدی از «جنگ اطلاعاتی» موسوم به جنگ «سایبری» در دستور کار دولت آمریکا قرار گرفت که با استفاده از عوامل گروهک های ضد انقلاب ازجمله منافقین، سلطنت طلبان و برخی گروهکهای دیگر، مورد توجه آمریکایی ها قرار گرفت.

در این جهت تأسیس شبکه موسوم به «ایران پراکسی» ازجمله مهمترین اقداماتی بود که در این سال با بودجه ای بیش از 50 میلیون دلار از سوی سازمان سیا و تحت پوشش دفتر IBB وزارت امورخارجه آمریکا فعال شد.

تخلیه بانک های اطلاعاتی کشور، نفوذ و خرابکاری در سایت های اینترنتی ایران، مبارزه با فیلترینگ در داخل کشور، ایجاد امنیت برای کاربران شبکه مجازی علیه جمهوری اسلامی، ایجاد بستر ارتباط امن تلفنی و دیتا برای مصاحبه با رادیو فردا، رادیو زمانه، شبکه تلویزیونی صدای آمریکا (VOA) و سایر رسانه های غربی، در زمره مأموریت های شبکه ایران پراکسی بود. سازمان سیا با ایجاد این خدمات سایبری، تنها در حوادث اخیر با تولید و انتشار بیش از هفتاد میلیون «فیلترشکن» جنگ روانی پردامنه ای را علیه جمهوری اسلامی سازماندهی کرد.

عناصر داخلی این شبکه که حقوق ماهیانه قابل توجهی دریافت می کردند، پس از شناسایی و دستگیری، اعتراف کرده اند که نرم افزارهای فیلترشکن شبکه «ایران پراکسی» مجهز به قابلیت های تخلیه اطلاعات خصوصی و خانوادگی افراد نیز بوده و درحجم وسیعی برای اهداف جاسوسی استفاده شده است.

از دیگر اقدامات آمریکا در زمینه راه اندازی شبکه پوششی برای منافقان موسوم به "فعالان حقوق بشر" است.

این شبکه ابتدا در سال 1384 ازجانب دو عضو این گروهک به نام های «صادق نقاش کار» و «بهروز جاوید تهرانی» (از عناصر دستگیر شده در ماجرای هجده تیر 1378)‌تأسیس شد و مدیریت آن به اعضای ناشناخته این گروهک به نام های «کیوان رفیعی»، «جمال حسینی» و «احمد باطبی» سپرده شد.

این افراد در سال 1387 با همکاری برخی گروهک های ضد انقلاب از کشور متواری شدند و پایگاه های این شبکه را در آمریکا و برخی کشورهای غربی و یکی از کشورهای همسایه راه اندازی و سپس از طریق فضای مجازی، اقدام به عضوگیری در سراسر کشور و با تمرکز بر یکی از جریان های دانشجویی، عناصری از این جریان به نام های «س.ح» و « م.پ» را جذب کردند.

همزمان به منظور تسهیل و گسترش فعالیت های این شبکه، در اقدامی هماهنگ از سوی برخی کشورهای اروپایی، نام گروهک منافقین نیز از فهرست گروه های تروریستی خارج شد.

این شبکه که برخی اعضای آن از پیروان یکی از فرقه های ضاله هستند، پس از جذب افراد از طریق اینترنت، آنان را برای آموزش به مقر منافقان در عراق و دیگر کشورهای مورد نظر منتقل کردند.

این شبکه پس از وقوع فتنه اخیر، تلاش کرد ضمن شبکه سازی گسترده در فضای مجازی با انتشار اخبار خلاف واقع و کذب، کاربران اینترنتی را تحت پوشش و تأثیر خود قرار دهد.

همچنین کمیته وکلا و خبرگزاری هرانا از دیگر مجموعه های مرتبط است که در یکی از آخرین اقدامات، عناصر این شبکه و با حمایت های برخی کشورهای اروپایی در نشست موسوم به سازمان های غیردولتی در ژنو شرکت داد و در آستانه نشست پنج به علاوه یک، به ارائه آمار و اطلاعات کذب، اقدام به فضاسازی روانی علیه جمهوری اسلامی کرد.

این شبکه از طریق برخی عوامل خود، دارای ارتباطات گسترده ای با بالاترین سطوح هیأت حاکمه آمریکا و از حمایت دولتمردان آمریکا برخوردار است.

عوامل اصلی این شبکه اهداف خود را از طریق برخی کشورهای غربی از جمله آمریکا به لایه های میانی و فعال مجموعه منتقل کردند و متأسفانه با جذب و سوء استفاده از کاربران ایرانی از آنان به عنوان عضو، بهره برداری می کردند.

اهم اقدامات این شبکه عبارت است از:

1 -ایجاد شبکه جمع آوری اطلاعات جاسوسی، به ویژه شناسایی دانشمندان هسته ای کشور

2 -شناسایی، جذب و سازمان دهی ایرانیان خارج از کشور در برخی از کشورها مانند آمریکا ، کانادا، آلمان ، فرانسه و ترکیه

3 - تهیه گزارش به منظور جریان سازی و جنگ روانی علیه نظام جمهوری اسلامی و مقدسات دینی و ارسال آن به رسانه های خارجی، سازمانها و نهادهای حقوق بشر

4 -برگزاری تجمعات غیرقانونی و تشویق به حضور در اغتشاشات پس از انتخابات

5 -انتشار اخبار خلاف واقع از جمله کشته شدن هفتاد و دو نفر در حوادث پس از انتخابات و دستگیری و کشته شدن سعیده پورآقایی تحت عنوان فرزند شهید

6 -حمایت خبری و رسانه ای از گروهک های تروریستی ریگی و انجمن پادشاهی

7 -انتقال غیرقانونی متهمین و افراد مسئله دار به خارج از کشور از طریق گروهک های ضد انقلاب

8 -اقدامات ایذایی و هکری و نفوذ به سِروِرهای دولتی برای دسترسی غیرمجاز به اطلاعات محرمانه کشور جهت ارسال به سرویس های جاسوسی و تکمیل بانک اطلاعاتی آنان

9 -برنامه ریزی برای اختلال در سیستم مدیریت شهری و شبکه خدمات رسانی از جمله سامانه سوخت رسانی به منظور ایجاد نارضایتی مردمی

10 -ایجاد پوشش های امنیتی برای ورود به فاز اقدام مسلحانه علیه نظام جمهوری اسلامی

عناصر اصلی این شبکه در داخل کشور دستگیر و برای تعدادی از عناصر خارج از کشور که در آمریکا به سر می برند، مراتب به پلیس بین الملل (اینترپل) جهت اقدامات بعدی اعلام شده است.

در پایان از پاسداران حریم امنیت مردم که با اشراف اطلاعاتی و تسلط کامل، این عوامل و عناصر وابسته و ضد انقلاب را شناسایی و دستگیر کرده اند تقدیر می شود.

اهم اقدامات و اقاریر متهمان این شبکه ها در اطلاعیه های بعدی به اطلاع عموم ملت شریف ایران خواهد رسید.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
پلی برای پیروزی

پلی برای پیروزی

۳۳ سال قبل در ۲۹ فروردین ۱۳۶۷، ناوگروهی از نیروی دریایی ارتش در مقابله با ناوگان دریایی آمریکا در آخرین ماه‌های جنگ تحمیلی هشت ساله، دچار ضربات سنگینی شد.

ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

ارتش انقلابی، برگ برنده ایران در روزگار پرالتهاب

إِنَّ اللَّهَ یحِبُّ الَّذِینَ یقَاتِلُونَ فِی سَبِیلِهِ صَفًّا کأَنَّهُمْ بُنْیانٌ مَرْصُوصٌ. بیست و نهم فروردین، روز حیات دوباره ارتش و سالروز اعتماد تاریخ‌ساز امام(ره) به این بازوی عظیم انقلابی، یادآور تجدید میثاق غیورمردانی است که جانانه و عاشقانه در راه تحقق آرمان‌های والا و انقلابی امام خود گام برداشتند.

دستمان پر است

دستمان پر است

با توجه به بازدیدی که چند روز گذشته از سوی کمیسیون امنیت ملی و انرژی مجلس از مراکز هسته‌ای کشورمان صورت گرفت باید به این نکته مهم اشاره کنم که اگر اسرائیل یا آمریکا دست به ترور و به شهادت رساندن دانشمندان هسته‌ ای کشورمان می‌زنند، به این معنی است که به دانش هسته‌ای آن هم به شکل تمام و کمال آن دست یافته‌ایم و همین موضوع یعنی منابع انسانی و دانشمندان هسته‌ای کشورمان برگ برنده جمهوری اسلامی هستند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر