jamejamonline
حوادث عمومی کد خبر: ۳۱۴۴۳۸   ۰۸ اسفند ۱۳۸۸  |  ۲۰:۲۳

با تلاش جان برکفان نیروی انتظامی باند بزرگ شرارت که قصد ترور و گروگانگیری در جنوب استان سیستان و بلوچستان راداشت شناسایی و متلاشی گردید .

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی پلیس ،  فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان از دستگیری شرور معروف و سارق مسلح فراری به همراه 7 نفر از همدستانش خبر داد و گفت : در پی وصول اخبار و اطلاعات مبنی بر تشکیل باند مسلحانه ای به سرکردگی شرور معروف « یاسر .گ » که با انجام اقدامات ضد امنیتی از قبیل درگیری مسلحانه با ماموران انتظامی ، قتل ، آدم ربایی ، گروگانگیری ، سرقت مسلحانه ، حمل مواد مخدر به صورت مسلحانه ، راهزنی و اخاذی در سطح استان و بویژه حوزه جنوبی استان سیستان و بلوچستان و برخی از استان های همجوار موجب ایجاد رعب و وحشت در بین شهروندان و هم استانی ها شده بود ماموران پلیس امنیت عمومی استان طی 20 روز تلاش بی وقفه و شبانه روزی و با رصد تحرکات اشرار کلیه اقدامات لازم در این خصوص را انجام دادند .
 
وی افزود : با تلاش ماموران اعضاء و محل اختفاء این باند شناسایی و طی یک عملیات هماهنگ و طرح ریزی شده سرکرده این باند به طور غیر مستقیم به سمت زاهدان هدایت و در منطقه عمومی شهر زاهدان دستگیر شد .
 
سردار نکوئی گفت : این شرور و سارق مسلح در ابتدای دستگیری به اعمال مجرمانه خود با همکاری همدستانش اعتراف کرد که در اقدامات بعدی ماموران انتظامی پلیس امنیت عمومی استان و شهرستان های ایرانشهر و دلگان با استعانت از درگاه الهی طی چند عملیات پیوسته و هماهنگ تعداد 7 نفر از اعضاء این باند را طی یک درگیری مسلحانه دستگیر کرده و در بازرسی از محل اختفاء این اشرار مسلح مقدار 420 کیلوگرم تریاک ، شش قبضه اسلحه جنگی از قبیل تیربار گرینف و کلاشینکف و کلت کمری و مقادیر زیادی مهمات مربوطه و 5 دستگاه خودرو و موتورسیکلت را کشف و ضبط کنند .
 
فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان در ادامه اظهار داشت : خوشبختانه با الطاف خداوند متعال و با اشرافیت اطلاعاتی و تلاش هاو اقدامات به موقع جان برکفان نیروی انتظامی و حافظان امنیت هر گونه تحرک و فعالیت از این باند شرارت گرفته شد به طوری که این باند قبل از متلاشی شدن قصد داشت 5 نفر از شهروندان و هم استانی ها را به منظور اخاذی گروگان گرفته و تعدادی را نیز ترور نماید که با دستگیری سرکرده و اعضاء این باند به نیات شوم خود نرسیدند.
 
سردار نکوئی تاکید کرد : در این درگیری هیچگونه تلفات و خساراتی به نیروهای خودی وارد نشده و عملیات با موفقیت تمام انجام گردید.
 
فرمانده انتظامی استان سیستان و بلوچستان در پایان به افرادی که تحت هر عنوان و شرایطی فریب خورده و دست به اعمال مجرمانه زده اند توصیه کرد با تحویل سلاح و معرفی خود به مسئولان امنیتی ، انتظامی و قضایی مورد رافت و بخشش اسلامی قرار گیرند تا در صورت داشتن شرایط در اسرع وقت از طریق مقامات مسئول امان نامه برای آن ها صادر گردد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

قربانیان بی‌گناه غفلت و رذالت

یکی از تاثر برانگیزترین موضوعاتی که پلیس آگاهی در اجرای ماموریت‌های محوله خود با آن روبه روست رسیدگی به جرائمی است که قربانیان آن، کودکان هستند.

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

نقش‌ فضای‌ شهری ‌در‌ جرایم

وقوع یک قتل، متاثر از عوامل مختلفی است. بر‌اساس مکتب شیکاگو میان منطقه زندگی افراد و قشر و طبقه آنان با جرم رابطه وجود دارد.

فاصله انگیزه‌ها

فاصله انگیزه‌ها

جرم‌شناسان در مورد رویکرد خود در مورد قتل عمدی، تقسیم‌بندی‌های مختلفی دارند و در‌خصوص انگیزه‌ها، روش‌های انجام قتل و عنصر روانی مرتکب تقسیم‌بندی‌هایی انجام داده‌اند.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر