jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۹۳۳۰   ۳۱ شهريور ۱۳۸۲  |  ۲۳:۳۲

اگر چه وزارت بهداشت مسوول نظارت بر تعرفه های پزشکی است ، اما نمی توانیم با توجه به غیرواقعی بودن تعرفه ها ، بر این آشفته بازار نظارت کنیم .

معاون دبیرخانه شورای عالی بیمه خدمات درمانی در گفتگو با خبرگزاری مهر با بیان این مطلب افزود: تا زمانی که نظارت بر تعرفه های پزشکی تا این حد ضعیف باشد، امکان سوئاستفاده های کلان در مراکز درمانی غیرقابل اجتناب است . دکتر محمدحسن ابوالحسنی ادامه داد: با توجه به این که در سال 82 حق سرانه تصویب شده برای هر فرد 1817تومان برآورد شده است ، به هیچ عنوان نمی توان پذیرفت با این مبلغ بتوان تمام خدمات درمانی نظیر رادیولوژی ، آزمایش های تشخیصی و بستری در بیمارستانها را تحت پوشش قرار داد. او تعرفه های غیرواقعی را نتیجه مستقیم تعیین سرانه های غیرواقعی توسط دولت دانست و گفت : باید پذیرفت امکان رعایت و استفاده از تعرفه های مصوب که با یک حساب سرانگشتی براحتی می توان به غیرواقعی بودن آنها پی برد وجود ندارد ؛ زیرا مراکز درمانی و سازمان های بیمه گر در صورت رعایت این تعرفه ها قطعا در آخر سال با بدهی روبه رو خواهند شد ؛ بنابراین در این شرایط نمی توان کسی را به دلیل رعایت نکردن این تعرفه ها مورد بازخواست قرارداد.
ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

سامانه‌ حمایت از خانواده زندانیان

در برنامه تحولی قوه‌ قضاییه، رسیدگی به امور خانواده زندانیان به عنوان یک اولویت مورد توجه متولیان است و این مهم موجب شده سازمان زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور، یکی از مأموریت‌های محوری خود را به مساله رسیدگی به امور خانواده زندانیان اختصاص دهد و در این مسیر برنامه و امکاناتی را در دستور کار دارد.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر