jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۹۱۹۴۲   ۱۳ آبان ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۸

هفته آینده در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود

بررسی طرح یک فوریتی اختصاص تسهیلات به مترو

گروه جامعه: عضو کمیسیون عمران مجلس در گفتگو با ایسنا درباره شکایات روزهای اخیر مردم از متروی تهران گفت: متروی تهران علاوه بر مشکلات اخیر، مشکلات زیربنایی و اساسی دیگری دارد که برای حل آنها طرح یک‌فوریتی اختصاص تسهیلات از حساب ذخیره ارزی هم‌اکنون در کمیسیون عمران در حال بررسی است و امیدوارم هفته آینده در صحن علنی مجلس به تصویب نهایی برسد. به گفته مهرداد لاهوتی، مشکلی که در حال حاضر برای شهروندان تهرانی در رابطه با مترو به‌وجود آمده مربوط به 65 واگنی است که باید در طول زمان به خطوط فعلی تزریق می‌شد. این واگن‌ها خریداری شده، اما به دلیل نبود اعتبار در گمرک مانده است، البته گمرک هم مقصر نیست، بانک تا هزینه واگن‌های خریداری شده را به طرف خارجی نپردازد، نمی‌تواند اجازه ترخیص واگن‌ها را از گمرک صادر کند.

عضو کمیسیون عمران تاکید کرد: در مشکلات اخیر متروی تهران هیچ‌گونه تعمدی وجود ندارد و بهتر است به جای این‌که حرف‌های سیاسی و احساسی بزنیم با تدبیر مشکلات را به شکل اساسی حل کنیم، مشکلات اخیر به این دلیل است که باید به متروی تهران تعدادی واگن افزوده می‌شد و شهرداری که به این فکر بود، واگن‌هایی را خریداری کرد اما اکنون به دلیل نبود اعتبار در گمرک خاک می‌خورد.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
تازه اول کار است

تازه اول کار است

دوستی صاحب‌نظر را جایی دعوت کرده بودند برای جلسه بارش افکار طرح و ایده برای سالگرد شهادت عزیز دل‌مان حاج قاسم سلیمانی.

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

عقب‌ نشینی مقابل قاطعیت

استراتژی مقاومت و ایستادگی در برابر زورگویی‌ های غرب موجب عقب‌نشینی آنها در برابر مقاومت ملت ایران شده است.

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

ناجیان صلح در سرزمین جنگ

شنبه گذشته در افغانستان روز ملی سرباز بود. بسیاری از مسؤولان آنجا هم در رثای سربازان حرف‌هایی زدند. در استان‌های مختلف محافل بزرگداشت برایشان برگزار شد.

گفتگو

بیشتر
بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

دکتر سونیا اسکندریون، متخصص جراحی زنان تأکید می‌کند بارداران از پرداختن به فعالیت‌هایی که با خطر افتادن همراه است، پرهیز کنند

بارداران، معاف از خانه‌ تکانی

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
حراجی جراحی!

درآمد بالا و ریسک کم عمل جراحی زیبایی سبب شده برخی پزشکان برخلاف تخصص‌شان به این بازار رو بیاورند

حراجی جراحی!

پیشخوان

بیشتر