jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۹۰۸۹   ۳۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۳

گروه اقتصاد: یک کارشناس اقتصادی در حوزه بازرگانی، اجرای «ایران‌کد» در کشور را گام اول برای شفاف‌سازی تجاری عنوان کرد.

به گزارش فارس، جمشید عدالتیان گفت: اجرای سیستم «ایران‌کد» که بتازگی در کشور شروع شده، یک گام به جلو برای شفاف‌سازی تجارت در داخل کشور است.عضو اتاق بازرگانی و صنایع و معادن تهران افزود: براساس برنامه وزارت بازرگانی، تمامی کالاهای کشور باید به کد ملی مجهز شوند که در این صورت می‌توان یک کالا را از زمان تولید تا توزیع رهگیری کرد.وی تصریح کرد: تمامی شرکت‌ها باید خود را به این سامانه مجهز سازند و به گونه‌ای عمل کنند که هر کالایی را بتوان با ایران‌کد براحتی رهگیری کرد.به گفته عدالتیان، ارائه کد ملی به هر کالا یا خدمتی موجب شفاف‌ شدن مسائل تجاری و بازار هر محصول می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
گردش بیشتر جهش بیشتر

گردش بیشتر جهش بیشتر

شرایطی که امروز در کشور شاهد آن هستیم، بدون شک نشان‌دهنده وجود و گسترش ویروس جهش‌ یافته انگلیسی است؛ آن‌قدر که در آزمایش‌های جدیدی که انجام می‌دهیم، غالب بودن سویه انگلیسی ویروس درنتیجه آنها کاملا مشهود و مشخص است؛ اتفاقی که متاسفانه با مدیریت نادرست و تصمیمات بسیار نابخردانه در ستاد کرونا اتفاق افتاد و موجب شد ویروس جهش‌یافته در تمام کشور شیوع پیدا کند و همه شهرها را در بربگیرد.

همچنان خوشبین نیستیم

همچنان خوشبین نیستیم

بعد از برگزاری چند جلسه از مذاکرات کمیسیون برجام باید گفت که همچنان برای خوشبینی نسبت به ثمربخش بودن این مذاکرات زود است و ما مثل گذشته خوشبین نیستیم.

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

بیم و امیدهای روزهای کرونا زده

این روزها، روزهای سختی است. روزهایی که برگشتیم به محدودیت‌های پاییز ۱۳۹۹. روزهایی که آژیر قرمز کرونا یک‌بار دیگر در سراسر کشور به صدا در آمده است اما این بار سخت‌تر و نگران‌کننده‌تر. ابتلاها خانوادگی و سرعت انتقال بالا رفته است.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر