jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۸۱۲   ۲۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۳

گروه اقتصاد: رئیس مرکز آمار ایران اعلام کرد: مرحله اجرایی سرشماری آزمایشی نفوس و مسکن از 17 آبان در کشور آغاز می‌شود. به گزارش ایسنا، محمد مدد با اشاره به این‌که فرم‌های مربوط به سرشماری نفوس و مسکن تغییر کرده و سرشماری آزمایشی برای مشخص شدن ایرادهای احتمالی در روش جدید انجام می‌شود، افزود: این سرشماری که به مدت 10 روز به طول می‌انجامد، در 30 استان کشور و از میان 25 هزار خانوار به اجرا درمی‌آید.وی تصریح کرد: در این سرشماری 30 شهر و 90 روستا تحت پوشش قرار می‌گیرد و اطلاعات به دست آمده پس از پالایش بررسی خواهد شد؛ اما این کار تنها جنبه آزمایشی دارد و با استفاده از نتایج آن، فرم‌های جدید سرشماری ارزیابی خواهد شد.

مدد با بیان این‌که در این سرشماری از 3 روش برای جمع‌آوری اطلاعات استفاده می‌شود، گفت: یک روش مراجعه حضوری به خانواده‌هاست. روش دیگر استفاده از امکان پست فرم‌ها و روش‌دیگر قرار دادن فرم سرشماری روی سایت مرکز آمار است که در این دو روش اخیر، فرد پس از پر کردن فرم و ثبت شماره ملی، اطلاعات را به مرکز آمار بازمی‌گرداند.

سرشماری‌های عمومی نفوس و مسکن معمولا در کشور هر 10 سال یک بار برگزار می‌شد؛ اما پس از سرشماری سال 1385 قرار شد که این سرشماری‌ هر 5 سال یک‌ بار برگزار شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

نکات مثبت و منفی مذاکرات وین

یک نکته مثبت و خوب مذاکرات وین این است که مسؤولان دولت با یک موضع عقلانی و مبتنی بر سیاست قطعی نظام در مذاکرات سطح کارشناسی حاضر شده‌اند.

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

مصونیت جوانان از کرونا، باطل است

از ابتدای شیوع کووید ۱۹ در جهان، ناشناخته بودن ویروس کرونا تنها محدود به درک مردم عادی نبود و این ویروس برای جامعه پزشکی هم ناشناخته بود.

خودمان به خودمان رحم کنیم

خودمان به خودمان رحم کنیم

متاسفانه کرونا روی زندگی همه تأثیر منفی گذاشته است. به‌خصوص هنرمندان و پیشکسوت‌هایی مثل من که حدود ۱۵- ۱۴ ماه است که هیچ پیشنهادی را قبول نکردم.

گفتگو

بیشتر
کار ناتمام محققان با آرسیبو

مدیر عملیاتی تلسکوپ رادیویی ساردینیا در گفتگو با جام‌جم از داغ‌ترین حوزه‌های مطالعاتی در اخترشناسی رادیویی می‌گوید

کار ناتمام محققان با آرسیبو

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

پیشخوان

بیشتر