jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۷۳۷ ۲۹ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۸

گروه جامعه: معاون اجرایی سازمان سنجش آموزش کشور با بیان برخی تغییرات در کنکور کارشناسی ارشد سال 1389 گفت: داوطلبان کنکور کارشناسی ارشد سال 1389 با تغییرات در ضرایب دروس، اضافه شدن گرایش برای برخی رشته‌ها و افزایش تعداد رشته‌های شناور مواجه هستند. ابراهیم خدایی با بیان این مطلب افزود: در مجموعه مدیریت، گرایش مدیریت کارآفرینی و در رشته منابع طبیعی، گرایش مدیریت مناطق بیابانی در کنکور کارشناسی ارشد 89 افزوده شده است.معاون سازمان سنجش گفت: در مجموعه‌های حقوق، علوم اقتصادی، روابط بین‌الملل، علوم اجتماعی، زمین‌شناسی، فیزیک، مهندسی برق، نفت، عمران و مکانیک نیز گرایش‌هایی اضافه شده است.وی با اشاره به رشته‌های شناور در کنکور ارشد 89 نیز گفت: سال گذشته در کنکور کارشناسی ارشد 61 رشته شناور وجود داشت و امسال تعداد این رشته‌ها به 66 رشته رسیده است که رشته‌های نمایش عروسکی، قارچ‌شناسی دامپزشکی و بافت‌شناسیدامپزشکی برخی از این رشته‌های جدید به شمار می‌روند.خدایی با اشاره به زمان ثبت‌نام کنکور کارشناسی ارشد 89 به مهر گفت: داوطلبان می‌توانند از 5 تا 12 آبان با مراجعه به پست، کارت اعتباری خریداری کنند که به ازای هر رشته باید 9200 تومان بپردازند.

افزایش هزینه ثبت‌نام

وی با بیان این‌که مبلغ ثبت‌نام در کنکور ارشد امسال نسبت به سال گذشته 15 درصد افزایش یافته است، گفت: داوطلبان پس از تهیه کارت اعتباری باید مشخصات خود را در سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانیwww.sanjesh.org درج کنند.معاون سازمان سنجش آموزش کشور همچنین گفت: مشخصات داوطلبان پس از ثبت‌نام از 30 آبان تا 4 آذر ماه برای کنترل صحت یا مغایرت روی سایت سازمان سنجش آموزش منتشر می‌شود و داوطلبان می‌توانند در این فرصت اطلاعات ثبت‌نامی خود را مرور و نسبت به تصحیح آن در صورت داشتن مغایرت، اقدام کنند.

وی افزود: نحوه دریافت کارت ورود به جلسه و برگزاری آزمون در تاریخ 19 بهمن ماه منتشر می‌شود.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

آتش بی‌توجهی دولت‌ها به جنگل

همیشه وقتی یک آتش‌سوزی وسیع در پهنه‌های جنگلی کشورمان رخ می‌دهد، بحث‌هایی تکراری درباره لزوم تامین امکانات، بالگرد و بودجه مطرح می‌شود و نهادهای مختلف نیز تقصیر را بر گردن هم می‌اندازند و چند روز بعد از خاموش شدن آتش نیز همه‌چیز به فراموشی سپرده می‌شود.

مانیفست مجلس جوان

مانیفست مجلس جوان

اولین نطق رئیس مجلس شورای اسلامی در دوره یازدهم را می‌توان به‌نوعی مانیفست و خط‌مشی اصلی این دوره در چهارسال پیش‌رو قلمداد کرد.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر