jamejamonline
سیاسی عمومی کد خبر: ۲۸۸۴۷۳ ۳۰ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۹:۵۴

هاشمی رفسنجانی در دیدار فضلای حوزه علمیه:

ترس و تملق آفت حیات جامعه اسلامی است

حوزه های علمیه بر مبنای اسلام و اصول انقلاب به مسائل و مشکلات کشور توجه نمایند»،« ترس و تملق آفت حیات جامعه اسلامی است»،«روحانیت در طول تاریخ همواره در کنار مردم قرارداشته اند. آیت الله هاشمی رفسنجانی این سخنان را در دیدار جمعی از فضلاء و مدرسان حوزه علمیه قم بیان کرد.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از پایگاه اطلاع رسانی آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی، رئیس مجلس خبرگان رهبری و رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام در دیدار جمعی از فضلاء و مدرسان حوزه علمیه قم، «روحانیت را استوانه اسلامی و ملی جامعه» و حوزه های علمیه را سرمایه های اسلام و انقلاب اسلامی دانست و با اشاره به تکاپوی طلاب و علما گفت: توجه حوزه های علمیه به مسائل و مشکلات کشور با توجه به مبانی اسلام و انقلاب و به دور از ترس و تملق پدیده مبارکی است که می تواند زمینه اصلاح اساسی بسیاری از معضلات کنونی کشور را فراهم کند.

وی مبانی تدوین شده و ساختار نظام و انقلاب زیر سایه ارشادات حضرت امام (ره) را خوب و صحیح عنوان کرد و گفت: متاسفانه علیرغم مبانی و ظرفیت های خوب و صحیحی که در نظام وجود دارد برخی عملکردهای نادرست ، دغدغه ها و شائبه هایی را در اذهان عمومی و بین المللی ایجاد کرده است.

آیت الله هاشمی رفسنجانی ترس و تملق را آفت حیات جامعه اسلامی دانست و با اشاره به حریت و آزادیخواهی در اسلام و حوزه ها و روحانیون در طول تاریخ،وظیفه و مسئولیت فضلا ، طلاب و حوزه های علمیه را در مقطع کنونی سنگین توصیف کرد و گفت:انقلاب اسلامی و مبارزات پیش ازانقلاب با حرکت حوزه ها و انتقادات سازنده آنان به وضع موجود شروع شد که به پیروزی انقلاب اسلامی انجامید.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام اساس و پایه های انقلاب اسلامی را قابل دفاع خواند و تصریح کرد:همه باید توجه کنیم که هیچ گاه عملکرد های نادرست به پای اسلام و نظام دینی نوشته نشود.

وی تفکیک میان حوزه و دانشگاهیان را یکی از خطرات مقطع کنونی خواند و با تاکید بر لزوم فعالیت و تحرک بیشتر حوزه های علمیه گفت: در حال حاضر تمسک به اسلام و تاکید بر قانون اساسی می تواند بسیاری از معضلات و مشکلات پیش آمده را به خوبی برطرف نماید و اگر در جایی اشکال قانونی احساس می شود،می توان با راهکارهای پیش بینی شده نسبت به اصلاح قانون عمل کرد.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با تاکید برلزوم اطلاع رسانی آزاد و بدون سانسور از وقایع و مسائل کشور تصریح کرد: رسانه های ما نباید با اطلاع رسانی خلاف واقع مخاطبان خود را به سوی رسانه های خارج از کشور که اخبار راست و دروغ و تحریف شده به خورد مردم می دهند، سوق دهند.

رییس مجلس خبرگان رهبری فضای بالنده ایجاد شده در حوزه‌های علمیه را به نقع اسلام،نظام،ایران و تشیع خواند وتصریح کرد:‌حرکت اصلاحی معمولا در کوتاه مدت ثمر نمی دهد و دلسوزان باید با صبر و متانت، مباحث را به پیش ببرند.

هاشمی رفسنجانی در پایان تاکید کرد: روحانیت در طول تاریخ ملجاء و پناه مردم بوده و هروقت قدرت به مردم ستم روا می داشته روحانیت در کنار مردم قرار داشتند.

در ابتدای این دیدار حجج اسلام قادری حسینی،مرتضوی،راسخی،صفوی و چند تن دیگر به نمایندگی از حاضران باطرح مباحث مطرح در حوزه های علمیه در مقطع کنونی به تشریح شرایط حال حاضر کشور پرداختند و خواستار مساعدت آیت الله هاشمی رفسنجانی برای برون رفت از وضع کنونی شدند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

چارچوب سیاست خارجی امام(ره)

مردم ایران در جریان انقلاب اسلامی بر اساس تحلیل و واقع‌نگری خود متوجه شدند یکی از مهم‌ترین دلایل و ریشه‌های معضلات کشور، سلطه خارجی و وابستگی رژیم شاه به دولت‌های دیگر بود به همین دلیل در اولین و شاید مهم‌ترین خواست خودشان؛ استقلال را انتخاب کردند.به این معنی که با دیگر کشورها بدون کمترین وابستگی ارتباط داشته باشیم و بیشتر بر امکانات خودمان تمرکز و اتکا کنیم.

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

پیوستگی سبك زندگی فردی و مدیریتی

اصولا سبك زندگی، مجموعه به هم پیوسته‌ای است كه هم شامل زندگی فردی و اجتماعی و همچنین مدیریت می‌شود. نمی‌توان سبك زندگی مدیریتی را از زندگی فردی و خانوادگی جدا كرد.

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

موج‌سواری رسانه‌ های معاند در فضای غیر شفاف

وزیرکشور در یک برنامه تلویزیونی اعلام کردند که همین روزها تعداد کشته‌شدگان حوادث آبان سال گذشته را اعلام خواهند کرد. این سخنان خوب است اما سوال این است که علت تاخیر بسیار در این زمینه چیست؟

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر