jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۳۰۷ ۲۷ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۰

گروه جامعه: رئیس انجمن مبارزه با آسیب‌های رفتاری، از توزیع داروهای محرک با منشاء آمفتامین به صورت شکلات‌های مخصوص رژیمی و آدامس‌های مخصوص به مردم هشدار داد. دکتر بهرام یگانه با هشدار نسبت به روند پرسرعت شیوع مصرف اعتیادآورهای صنعتی و روانگردان‌ها در کشور به ایسنا گفت: متاسفانه طبق ارزیابی‌ها، از 2500 نوع اکستازی که در دنیا به اشکال مختلف وجود دارد، 1800 نوع آن، معادل 72 درصد از مجموع انواع شناسایی شده از روانگردان‌ها در ایران وجود دارد و مصرف می‌شود که این موضوع هم جای تعجب دارد و هم جای تاسف. وی افزود: داروی اعتیادآور و محرک «شیشه» نیز 4 نوع مختلف در دنیا دارد که با کمال تاسف همه انواع آن در ایران موجود است.

رئیس انجمن مبارزه با آسیب‌های رفتاری اظهار کرد: از 4‌گروه آمفتامین‌ها اعم از آمفتامین‌های اساسی، مت آمفتامین‌ها و 2 نوع آمفتامین‌های توهم‌زا همه در ایران موجود است و مصرف می‌شود.

وی یادآور شد: بخشی از آمفتامین‌ها در بازار ایران به صورت شکلات رژیمی (شکلات یابا) و بخشی دیگر به صورت آدامس توزیع شده که این موضوع شدت خطر موجود درباره شیوع مصرف اعتیادآورهای صنعتی در ایران را می‌رساند.

یگانه تصریح کرد: متاسفانه هنوز بسیاری از خانواده‌ها از توزیع آمفتامین‌ به صورت شکلات و آدامس آگاهی ندارند و این در حالی است که شکلات‌های آمفتامین با تبلیغات کاذبی چون بدون قند و غیره، در بازار مصرف ایران توزیع شده‌اند و عمدتا در مهمانی‌های شبانه جوانان، همچون تنقلات عرضه و مصرف می‌شوند.

این کارشناس آسیب‌های اجتماعی و اعتیاد خاطرنشان کرد: با کمال تاسف قاچاقچیان، سودجویان و گردانندگان شبکه‌های قاچاق اعتیادآورهای صنعتی و روانگردان‌ها، بسیار پرسرعت‌تر و خلاقانه‌تر از ما در حال حرکت و باز‌کردن مسیر سودجویی خود در کشورمان هستند.

وی گفت: گواه مطلب نیز آن است که قاچاقچیان دیگر اصراری به القای اعتیادآور نبودن مواد اعتیادآور صنعتی ندارند بلکه از راه‌های جدیدتر وارد می‌شوند و با توزیع مواد اعتیادآور به‌صورت تنقلات و غیره که شکی نیز ایجاد نمی‌کند، راه سودجویی خود را باز می‌کنند.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

وداع با ماه عزیز

وداع با ماه عزیز

ماه مبارک رمضان که تمام می شود به خاطر ویژگی‌هایش با آن «خداحافظی» می‌کنیم. هرکسی که در این ماه مبارک با شرایطی روزه گرفته که در رساله‌های عملیه آمده، ان‌شاءا... از همگان قبول است، زیرا خداوند اساس شریعت را بر سهل بودن نهاده است.

مردمانی 80 سال در قرنطینه

مردمانی 80 سال در قرنطینه

می‌دانی حلما... من قول می‌دهم... من قول می‌دهم یک روز بعد از نماز ظهر، روی تخته سنگ‌های روبه‌روی مسجد الاقصی می‌گویم بنشین و می‌دوم از ابوطاریج برایت فالوده می‌خرم با شربت سیب‌های ترش وحشی و آبلیمو ...

پیک امید پویانمایی

پیک امید پویانمایی

فیلم های پویانمایی ایرانی از جمله آثار پرمخاطب سامانه های اینترنتی نمایش فیلم هستند و تماشاگران با نظرات مثبت، میزان رضایتمندی خود را از این کارها اعلام می کنند.

آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

گفتگو

بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر

پیشخوان

بیشتر