jamejamonline
جامعه عمومی کد خبر: ۲۸۸۱۵۹ ۲۸ مهر ۱۳۸۸  |  ۱۹:۰۶

مدیر کل روابط عمومی سازمان حج و زیارت از آغاز اعزام زائران حج تمتع در روز دهم آبانماه گفت: با توجه به محدودیت در اعزام زائران فعلا ثبت نام جدیدی نداریم.

عبدالله نصیری در گفتگو با مهر با بیان این مطلب به کاهش 40 درصدی اعزام زائران تمتع در سال جاری اشاره کرد و افزود: در سال جاری بیش از 60 هزار نفر به حج تمتع اعزام می شوند.

بر اساس اعلام کمیته کشوری بررسی شیوع آنفلوانزا محدودیتهایی برای اعزام زائران به حج تمتع در نظر گرفته شده است که بر این اساس افراد بالای 65 سال، کودکان کمتر از 12 سال وهمچنین افراد دارای بیماریهایی نظیر ریوی، کلیوی، بیماریهای کم خونی، تالاسمی، قلبی و دیابتی، مبتلایان به سرطانهای فعال، زنان باردار، افراد دارای چاقی مفرط و ضایعه نخاعی به حج تمتع اعزام نمی شوند.

مدیر کل روابط عمومی سازمان حج و زیارت در ادامه از صدور بیش از 25 هزار ویزا  خبر داد و تاکید کرد: روادیدها در کنسولگری عربستان در تهران و سرکنسولی این کشور در مشهد مقدس صادر می شود که به مرور برای مابقی زائران نیز روادید صادر خواهد شد.

نصیری گفت: فعلا ثبت نام جدیدی از متقاضیان حج تمتع و عمره مفرده صورت نخواهد گرفت.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
آتش غفلت در جنگل

آتش غفلت در جنگل

حجم بالای بارندگی‌های چند هفته گذشته باعث افزایش رویش علف‌های هرز در جنگل‌های مختلف ایران شده‌است.

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانواده امن‌ترین پایگاه دوران قرنطینه

خانه‌نشینی عمومی بخش زیادی از مردم در ماه‌های اسفند و فروردین، به جز برخی موارد محدود سبب ایجاد چالش‌های روانی حادی در منازل ایرانیان نشد که این موضوع بار دیگر نقش و جایگاه بالای خانواده در فرهنگ اصیل مردم ما را ثابت کرد.

گفتگو بیشتر
پیشنهاد سردبیر بیشتر