jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۱۰۹   ۲۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۳

گروه اقتصاد:‌ هیات وزیران برای تعیین تکلیف درخصوص تصرف غیرمجاز اراضی شهری متعلق به دولت، مصوبه صادر کرد. به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، اراضی دولتی موضوع این آیین‌نامه عبارت است از انواع اراضی دولتی در اختیار وزارت مسکن و شهرسازی (سازمان ملی زمین و مسکن) که تا پایان سال 1383 از سوی مردم به صورت غیرمجاز تصرف و در آن بنا احداث شده باشد.

بنا بر این گزارش، براساس بند (27) ماده واحده قانون بودجه سال 1388 کل کشور، به وزارت مسکن اجازه داده شده که به منظور تامین منابع لازم برای خرید اراضی مورد نیاز جهت اجرای طرح‌های مسکن، آن قسمت از اراضی شهری متعلق به دولت را که تا پایان سال 1383 از سوی مردم به صورت غیرمجاز تصرف و در آن بنا احداث شده است، در صورت عدم مغایرت با طرح‌های مصوب شهری و رعایت تناسب عرصه و اعیان در قبال دریافت بهای کارشناسی روز زمان فروش، به متصرفان واگذار کند. بر این اساس، پس از احراز قدمت تصرف و بنای احداثی به قبل از سال 1383 و تشخیص رعایت تناسب عرصه و اعیان و عدم مغایرت با طرح‌های مصوب شهری، زمین به حداقل بهای کارشناسی روز زمان فروش با نظر موافق وزارت مسکن و شهرسازی به متصرف فروخته می‌شود.در صورت عدم امکان انتقال رسمی، ‌زمین به موجب قرارداد به متصرف واگذار و پس از فراهم شدن امکان انتقال رسمی، نسبت به تنظیم سند رسمی انتقال مالکیت اقدام خواهد شد. پرداخت تمامی هزینه‌های ثبتی و شهرداری و غیره به عهده متصرف است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

محتوای موفق را در اوج تمام کنیم

موفق‌ترین محتواها را باید در اوج تمام کرد و نباید این‌طور باشد که آن‌قدر یک برنامه را ادامه دهند که بیننده یا شنونده، زده شود.

دو قطبی‌ های موهوم

دو قطبی‌ های موهوم

بداخلاقی در انتخابات‌ ها ریشه در رقابت‌های توهمی و خیال‌انگیز دارد. رقابت در فضای سیاسی ما برآمده از نزاعات دیو و دلبری است. در خیال و ذهن از یکی دیو می‌سازیم و از یکی دلبر.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر
وضعیت قرمز گیشه

سینما سال جدید را هم با بحران شروع کرده و ظاهرا مردم هنوز رغبتی به فیلم دیدن ندارند

وضعیت قرمز گیشه

روزنامه بیشتر

پیشخوان

بیشتر
نظرسنجی بیشتر
پیش بینی شما از نتیجه دربی استقلال و پرسپولیس ؟
برد استقلال
برد پرسپولیس
تساوی