jamejamonline
صفحه نخست عمومی کد خبر: ۲۸۸۱۰۹ ۲۶ مهر ۱۳۸۸  |  ۰۰:۰۳

گروه اقتصاد:‌ هیات وزیران برای تعیین تکلیف درخصوص تصرف غیرمجاز اراضی شهری متعلق به دولت، مصوبه صادر کرد. به گزارش ایرنا و به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی دولت، اراضی دولتی موضوع این آیین‌نامه عبارت است از انواع اراضی دولتی در اختیار وزارت مسکن و شهرسازی (سازمان ملی زمین و مسکن) که تا پایان سال 1383 از سوی مردم به صورت غیرمجاز تصرف و در آن بنا احداث شده باشد.

بنا بر این گزارش، براساس بند (27) ماده واحده قانون بودجه سال 1388 کل کشور، به وزارت مسکن اجازه داده شده که به منظور تامین منابع لازم برای خرید اراضی مورد نیاز جهت اجرای طرح‌های مسکن، آن قسمت از اراضی شهری متعلق به دولت را که تا پایان سال 1383 از سوی مردم به صورت غیرمجاز تصرف و در آن بنا احداث شده است، در صورت عدم مغایرت با طرح‌های مصوب شهری و رعایت تناسب عرصه و اعیان در قبال دریافت بهای کارشناسی روز زمان فروش، به متصرفان واگذار کند. بر این اساس، پس از احراز قدمت تصرف و بنای احداثی به قبل از سال 1383 و تشخیص رعایت تناسب عرصه و اعیان و عدم مغایرت با طرح‌های مصوب شهری، زمین به حداقل بهای کارشناسی روز زمان فروش با نظر موافق وزارت مسکن و شهرسازی به متصرف فروخته می‌شود.در صورت عدم امکان انتقال رسمی، ‌زمین به موجب قرارداد به متصرف واگذار و پس از فراهم شدن امکان انتقال رسمی، نسبت به تنظیم سند رسمی انتقال مالکیت اقدام خواهد شد. پرداخت تمامی هزینه‌های ثبتی و شهرداری و غیره به عهده متصرف است.

ارسال نظر
* نظر:
نام:
ایمیل:

یادداشت

بیشتر
رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

رسانه ملی و جوانگرایی سیستمی

یکی از سیاست‌های مهم مدیریتی سال‌های اخیر سازمان صدا و سیما، اهتمام ویژه به رشد، تربیت و به‌کارگیری ظرفیت عظیم نیروهای جوان و پرنشاط انقلابی در سطوح مختلف رسانه ملی است.

نقش قدرت بازدارندگی ایران

نقش قدرت بازدارندگی ایران

چند ماه قبل اقدام جمهوری اسلامی ایران در توقیف کشتی انگلیسی پس از توقیف محموله نفتی ایران در جبل الطارق، آن‌هم در حالی که ناوهای نظامی آمریکا و انگلیس در منطقه بودند به دشمن ثابت کرد در قبال مداخلات آنها منفعل نخواهیم بود و قاطعانه در مقابلشان خواهیم ایستاد، این درسی است که آمریکا نیز از آن عبرت گرفته است.

صد حیف ...

صد حیف ...

هر قدر به روزهای پایانی نزدیک‌تر شدیم، دلهره‌ای محکم‌تر وجودم را چنگ زد. شبیه کودکی بودم که به اضطراب جدایی دچار شده، شبیه کسی که همه عزمش را جزم کرده برای مهاجرت، اما نگاه منتظری در سالن ترانزیت فرودگاه ته دلش را خالی می‌کند ... شبیهِ شبیه هیچ کس ...

عملیات عجیب

عملیات عجیب

خاطره ای که من نقل می کنم از یکی از دوستان ما به نام امیر سرتیپ ایرج عصاره است.

گفتگو

بیشتر

پیشنهاد سردبیر

بیشتر

پیشخوان

بیشتر